Rokgrupa “Katrs 4tais” laiž izdod debijas albumu “Tāpēc, ka tā ir”

Muzikālā apvienība, kurā darbojas Eduards Ancāns (ģitāra), Miks Niedra (balss), Jurģis Blumbergs (bass) un Pauls Ozols (bungas) ir dibināta 2002. gada beigās. Sākotnēji basu spēlēja Edgars Ķauķis (līdz 2003. gadam; arī taustiņus). Grupa “Katrs 4tais” aktīvi strādāja pie muzikālā materiāla, koncertēja – klubā “Depo”, Limbažu “Putnudienās”, arī Igora Siliņa raidījumā “Siena šķūnis” (kopā ar perkusionistu Nilu Īli).

Albumā “Tāpēc, ka tā ir” iekļautās dziesmas ir gan profesionālu studiju darbi, gan koncertu un pat mēģinājumu ieraksti. Viss muzikālais materiāls ir ierakstīts 2003. un 2004. gadā. Papildus klasiskajam roka skanējumam dažās dziesmās ir izmantoti papildu instrumenti – taustiņus iespēlējis E.Ķauķis, bet trombonu – Jānis Rokjāns (“Voiceks Voiska” u.c. grupas). Māsteringu albumam 2023. gadā veica Edmunds Ozoliņš un tagad tas tiek nodots publikas vērtējumam.

Grupas “Katrs 4tais” mūzikā var saklausīt ietekmes no pagājušā gadsimta 70-o, 80-o un 90-o gadu rokmūzikas. Dalībnieki ir darbojušies vairāk vai mazāk zināmos Latvijas mūzikas projektos: “Conquest”, “Gelousy”, “Sanctimony”, Voiceks Voiska”, “Rūsa”, “Blind Mike”, “D.D.Rabbit”. Galvenais muzikālais dzinējspēks ir Eduards Ancāns, protams, piedaloties arī pārējiem grupas dalībniekiem; teksti ir Mika Niedras pārziņā.

Lūk, dažas atsauksmes no muzikālajiem kolēģiem, kas noklausījušies albumu pirms tā publicēšanas:

“Foršs albums, man liekas. Ir padomāts par dramatisko attīstību dziesmu secības izvēlē. Man ļoti patīk kā skan ģitāras. Vārdi ir interesanti, man patīk. Noteikti atšķiras no kaut kādām parastām roka balādēm. Un, protams, ritma grupa – bungas un bass strādā kā tvaika lokomotīve, precīzi un jaudīgi.”

(Jānis Niedra, mūziķis, dziesmu autors, grupa “Blue Jeans Serenade”)

“Viennozīmīgi, viengabalains un pamatīgi nostrādāts albums. Kā īpašus bonusus es no savas puses minētu vokālās partijas un ģitārista darbu, ieskaitot arī pašu gičas skanējumu. Dziesma par Sivēnu [“Trīs priedes”] – tas vispār ir hīts.”

(Edmunds Frīdvalds, viens no Latvijas industrial scēnas redzamākajiem pārstāvjiem)

“Nāc ar mani” un “Kāpēc” ir hīti. Kopumā visi gabali ir labi, ir interesanta izpratne par melodiju, netiek mēģināts darināt ko “lipīgu”, bet tiek spēlēts pēc izjūtas. Tas ir kruta. Dzīvajā gribētos redzēt :)”

(Andris Kivičs, grupa “Z-Scars”, TV personība)

“Albums raisa zināmu nostaļģiju.”

(Grupa “ŠŅK”)

Grupas “Katrs 4tais” dzīvais koncerts, iespējams, notiks ap Ziemassvētkiem. Sekojiet reklāmai! Bet līdz tam – klausieties albumu.

Be the first to comment

Leave a Reply