Grupa DivDiv izdod singlu “Sarkanais paklājs”

Foto: Kristaps Pucens

Grupa “DivDiv” laidusi klajā singlu “Sarkanais paklājs”, kam tapis arī videoklips. Jaunajā rokdziesmā saklausāmas muzikālas atsauces uz deviņdesmitajiem gadiem un apspēlēta Latvijas “juku laiku” tematika, taču tajā var saklausīt arī simbolisku 2021. gada problemātiku. Ieraksts veikts koncertzālē “Lielais Dzintars” Liepājā šā gada oktobrī.

Grupas “DivDiv” pirmsākumi meklējami 2015. gadā. Tās dalībnieku radošā pamatdarbība notiek citos kolektīvos gan klasiskajā, gan populārajā mūzikā, kā arī pašmāju mūzikas industrijas ārēs. Tādējādi grupas mūzikā satiekas dažādas pasaules, kā rezultātā veidojas neparasts un pat nedaudz unikāls skanējums. Par pilntiesīgiem “DivDiv” dalībniekiem sevi ar kurzemniecisku pārliecību dēvē Dainis Meļņiks, Justs Markuševskis, Roberts Dinters, Mārtiņš Zālīte, Ēriks Hanzovskis un Jānis Straume.

“Jaunā dziesma radās, iedvesmojoties no pandēmijas laika nomācoši neparastās situācijas, liekot atcerēties “juku laikus” arī deviņdesmito gadu Latvijā,” saka grupas ģitārists Dainis. “Attiecīgi radās deviņdesmito gadu rokmūzikas sajūta, ko ietērpām mūsdienām un pašiem sev pielāgotākā skanējumā, un videoklips, kura estētika būs labi atpazīstama kādreizējiem VHS magnetofonu īpašniekiem…”

Klipa tapšanā grupai līdzēja videomākslas meistari Mikus Austers un Karina Stefanisina no “M27 media”, kā arī Viktorija Kornhubere, kura piedomāja pie “DivDiv” ārējā izskata, Irita Timbra, kurai ir sarkanais paklājs, un Jurģis Ozols, kurš to visu izgaismoja.

Ceturtais grupas singls “Sarkanais paklājs” noklausāms lielākajās mūzikas straumēšanas platformās un dzirdams labākajās Latvijas radiostacijās. Dziesma tapusi ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

Be the first to comment

Leave a Reply