Placebo koncerta Siguldā īpašie viesi būs grupas Sibyl Vane un Purple Negative

Pērnavieši “Sibyl Vane” un rīdzinieki “Purple Negative” apstiprināti par “Placebo” 22.jūnija koncerta Siguldas pilsdrupās īpašajiem viesiem.

“Sibyl Vane” apvieno indīpopu ar postpanku un 90.gadu alternatīvā roka elementus. Grupas izteiksmīgais un  melanholiskais skanējums savu individualitāti iegūst, pateicoties apvienības līderes – vokālistes, dziesmu autores un ģitāristes – Helēnas Randlahtas atpazīstami unikālajai balsij un harizmātiskajam tēlam.

Oskara Vailda traģiskās varones vārdā nosauktais trio savu muzikālo ceļojumu uzsāka Pērnavā 2010.gada pavasarī, taču toreiz bez tālejošiem mērķiem. Igauņu alternatīvā roka grupas ģitāristi Heiko Lēsments un Helāna Randlahta nodibināja “Sibyl Vane” kā vienreizēju blakusprojektu. Gandrīz nejauši uzvarot vairākos konkursos Igaunijā, viņi izpelnījās starptautisku ievērību, kā rezultātā 2012. gadā tika noslēgts ieraksta līgums ar Latvijas “I Love You Records”. Tajā pašā gadā klajā nāca klausītāju atzinīgi novērtētais debijas albums “Love, Holy Water & TV”, kam 2017. gadā sekoja albums “Sibyl Vane”, bet 2020.gadā – “Duchess” (nominēts gada labākā rokmūzikas albuma balvai).

“Sibyl Vane” ir vienlaikus trausli un spokaini. Viņu muzikālās izpausmes tiek salīdzinātas ar tādiem māksliniekiem kā PJ Harvey, Anna Calvi, “The Cranberries”, “Depeche Mode”, Lykke Li un “System Of A Down”.

Trio sastāvā ir vokāliste, ģitāriste un dziesmu autore Helēna Randlahta, basģitārists Heiko Lēsments un bundzinieks Hendriks Līviks.

“Purple Negative” ir indī/alternatīvā roka grupa no Rīgas, kas ar atmosfēriskām skaņām, pankmūzikas ietekmēm un rokmūzikas enerģiju koncertos aizrauj un iekustina pat mierīgākos klausītājus.

“Purple Negative” guvusi atzinību, iepazīstinot klausītājus ar tādiem singliem kā “Your Ignorance” un “Fluorescent Lights”. 2020. gada septembrī grupa iepazīstināja ar singlu “Happy Once a Year” un minialbumu “Happy”, kas tapis “Hodila Records” studijā un iezīmē progresīvas pārmaiņas apvienības skanējumā.

Grupas sastāvā darbojas Elīza Daine (vokāls/ģitāra), Roberts Gromovs (ģitāra), Rūdolfs Roļskijs (basģitāra), Emīls Lapiņš (bungas).

Atgādinām, ka britu alternatīvā roka zvaigznes “Placebo” gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies savas vasaras festivālu turnejas ietvaros, kurā labi zināmos hitus papildinās arī nesen iznākušas kompozīcijas.

Lielā pieprasījuma dēļ “Biļešu serviss” (www.bilesuserviss.lv) tīklā pārdošanā palikušas pēdējās 200 biļetes, tāpēc šis patiešām ir pēdējais brīdis, lai pasteigtos.

Be the first to comment

Leave a Reply