LETTI izdod debijas EP „Dziesmu gars”

Par lettiem, ap 13. g.s., sauca kādu daļu no iedzīvotājiem, kas apdzīvoja tagadējās Latvijas teritoriju.

Grupa „Letti” ir Latvijas roka grupa, kuru 2017. gada beigās dibināja Ilmārs Vekters, bijušais basģitārists un viens no leģendārās latviešu metālmūzikas grupas „Rūsa” dibinātājiem, ap 1983. – 1991. gadam spēlējis arī Jēkabpils rokgrupā “Atvars”. Taču šoreiz, pēc, gandrīz, 30 gadu klusēšanas, viņš atklājas kā ģitārists, vokālists un dziesmu autors.

Grupa spēlē enerģiski melodisku ģitārmūziku, iesaistot tautas mūzikas elementus – melodijas, instrumentus, simbolus. Dziesmu tekstiem izmanto Latvju Dainas, tautas dziesmas, latviešu dižgaru un arī pašu sacerētas vārsmas.

Ar muzikālām intonācijām un latviešu tekstiem grupa cenšas parādīt, atgādināt un izcelt latviešu tautas daili, nolūkā cildināt un stiprināt nacionālo pašlepnumu, pirmkārt, pašiem latviešiem, otrkārt, radīt interesi par latviešu unikalitāti cittautiešiem.

Grupas pamatskanējumu veido 3 (!!!) ritma/solo ģitāras, bass, bungas un vokāls, taču ir gadījumi, kad dziesmas labskanībai tiek pieaicināti tautas mūzikas instrumentu spēles lietpratēji.

Iepazīšanās minidiskā „Dziesmu gars” var dzirdēt grupu sava ceļa meklējumu sākumā, bet noteikti ir saklausāma triju ģitāru + bass ģitāras harmoniju burvība.

„Letti” mūzikā var dzirdēt pazīmes gan no hārdroka, folk metāla, power metāla, gan ģitārroka balādēm, tāpēc pati grupa nenodarbina prātu ar precīzāku muzicēšanas stila definēšanu, atstājot to klausītāju un kritiķu ziņā.

Ieraksti ir veikti 2018. un 2019. gadā, „GEM Studio” (skaņa un mikss Edijs Gņedovskis) un „Soundpark.lv” (skaņa un mikss Gints Lundbergs).

Sākot ar 2020. gada 19. maiju, minidisks „Dziesmu gars” ir dzirdams visās populārākajās mūzikas straumēšanas platformās.

Be the first to comment

Leave a Reply