Pakistānas kebabs un Irānas melnais (metāls)

Mogh
Mogh
Spread the love

Autors: Uģis Glāzītis

Šodien diena tādā austrumu zemju zīmē. ½ dienas laika trūkuma dēļ ieturējām pakistāniešu kebabā. Es nezinu kamdēļ, bet man uzdzen dusmas tie pakistāniešu kebaba darbinieki, vienīgi kebabiņš ir garšīgs. Es nesaprotu kā viņi var te tā nekontrolēti savairoties un kā viņiem tik labi business iet? It kā nav smuki skatīties citu maciņā, bet te paši “pakistānieši” (fig viņu zina kas viņi pēc tautības) mani izraisa aizdomas un nesaprašanu. Lai kāds vietējais bāleliņš uztaisītu kaut ko līdzīgu, būs grūti. Jāpierāda visām institūcijām, ka flīzes ir pareizā augstumā, ka iekārtas darbojas pareizās temperatūrās, ka viss ir čiki briki pēc likuma. Jāpierāda kur ņēmi naudu investīcijām, vai visi nodokļi ir samaksāt u.t.t.t. Bet degunagalā tie “pakistāņi” nemāk nevienu saziņas valodu. Bet droši šancē. Mums ja kāds nemāk latviski pateikt teikumu brauc Bez Tabu un valodas inspekcija. Es vienkārši skatos, ka “pakistāniešiem” dīkstāvē tālruņu aparāti ir pēdējie modeļi, viņi vairojās ne pa mēnešiem, bet pa dienām. Kamēr gaidīju savu kebabu kastītē, viens tik traki savā mēlē blieza pa telefonu, ka man likās, alkaida gatavo kaut ko lielu! Negribētos, ka vienā brīdī attopamies, ka pakistāņu kebabi ir pa pieciem uz vienas ielas, parādīsies viņu ūdenspīpes pīpētavas un tad jau ielas, kurās dzīvos šie un mēs nevarēsim normāli tur atrasties. Nedomāju, ka tie ir nabaga studenti, kas atbraukuši mācīties Stradiņos par ķirurgiem un brīvā laikā no mācībām piepelnās. Parasti studentiem nebrauc līdzi veselas ģimenes. Bet nu štrunts ar tiem pakistāņiem. Lai par to domā iestādes, kurām par to jādomā. Es tik savu šaubu izsaku.

Ko domājies vakars vēl interesantāks. Melno Cepurīšu Balerijā Irānas melnais metāls. “Mogh”. Īsti nesapratu vai tā sauc grupu, vai to dziedātāju. Nu visu cieņu un nelielu ieliecienu MCB priekšā par šādu mākslinieku koncertu organizēšanu. Tagad vismaz zinu, ja man nākotnē būtu jāizvēlas iet vēlreiz klausīties Mogh vai darīt kaut ko citu, es noteikti būtu priecīgs darīt kaut ko citu. Varbūt nav tieši man tīkams stiliņš, varbūt tas karstums pie vainas, bet man šis mākslinieks kaut kā “nepavilka”. Pie uzstāšanās jau bija piedomāts. Dziedātājs nomālējis seju, bruncī tērpies un ķēdēs kalts. Bundzinieks ar nokrāsotu cilvēka domājamo ķermeņa daļu mēģināja uzburt kaut kādu okulto rituālu. Odziņa visā bija vēl viena grupas dalībniece. Sākumā skatos no zāles aizmugures un nevaru saprast, kamdēļ skatītāju, kuri pa pārīšiem, dāmas savus metālmūzikas cienītājus sāk cieši apskaut, pievelk sev klāt, nelaiž vaļā un ik pa laikam kaut ko mīlīgi iečukst vīriem ausī. Piegāju tuvāk un skatos ka Mogh grupā ir vēl viens dalībnieks jeb dalībniece. Skatuves malā nosēdināta dāma, kā no ekstrasensu cīņām, ieskauta kapu sveču aplī, kaut kādas vīrakas ar pasmirdināja. Bet dāma visu uzstāšanās laiku rokā spaida miroņgalvu. Pati dāma ar atbilstoši muzikantiem smagi nopūderētu galvas priekšpusi, bet ar gandrīz plikiem pupiņiem! Nu smuki! Miroņgalva un gandrīz pliki pupiņi! Man liekas, ka šī trešā grupas dalībniece arī noturēja skatītāju uzmanību! Par dziesmas tekstuālo izpildījumu, labāk neizteikšos, bet domāju, ka tās bija skaņas, kādas šim māksliniekam būtu jāizdveš, ja viņš izdomātu kādreiz atgriezties savā islāmticīgās zemes plašumos pirms nāvessoda izpildes. Nepārzinu daudz no okultisma teorijas un nevaru komentēt, kas šī priekšnesuma laikā tika pieburts, bet teikšu ka vienreiz redzēt un dzirdēt vajag, lai nomierinātu ziņkāri par Irānas melno metālu!

Savukārt par pirmo grupu, kas uzstājās – “Velnezers” var teikt, ka interesi izraisīja. Tā kā šis metālmūzikas žanrs man pagaidām ir diezgan svešs, tad ir interese iepazīties vairāk par grupas “Velnezers” daiļradi. Čaļiem ar savs stiliņš, nokrāsotas sejas, bet nebija dāma ar plikiem pupiņiem. Neskatoties, ka bija ceturdiena, vakars, klausītāju bija sanākuši diezgan pieklājīgi. Vairums metāla cienītāji un interesenti, kā es! Lai kā man nepatika pakistānieši pakistāniešu kebabā, tad par Irāni neko sliktu nevaru pateikt! Redzējis un dzirdējis esmu. Čalis dara savu darbu, kā nu viņam sanāk. Par muzikālo kvalitāti, lai spriež speciālisti, kuri pārzin šāda stila mūziku. Muzikālais vakars ar Irānas šausmām bija labs! Vienīgi varētu palūgt MCB pirms eventiem ielikt vairāk informācijas par ārzemniekiem. Īsti nesanāk internātā meklēt un speciāli iepazīties ar māksliniekiem. Cik sapratu šim Mogh atpakaļ ceļa uz savu dzimto zemi nav. Tur šāda stila dziesminiekiem (kā man iepriekš jau likās) ir kirdih! Alahs nepalīdzēs! Cik varēja saprast tad īsti ticīgs vīrs pie mikrafona arī nemaz neizskatījās!

Gaidam no MCB jaunas iepazīšanās ar eksotiku metālmūzikā!

1 Comment

  1. Čaļi! Visu cieņu jūsu pūlēm un centieniem, bet šis raksts ir kaut kas briesmīgs. Es pat nezinu, kas man nodarīja vairāk sāpju, proti, vai tas, ka autors raksta tikai vienu reizi, pēc tam nepārlasot un neko nelabojot, vai arī galīgi nelasāmie baltie burti uz melna fona. Es saprotu, ka būtu augsti jāvērtē visi centieni alternatīvo kultūru saglābt, bet šitā ir vienkārši haltūra.

Leave a Reply