Black/death metāla grupa Deodium izdod savu trešo albumu “Gaismogs”

Spread the love

Par godu 10. gada dienai, black/death metāla grupa Deodium izdod savu trešo albumu “Gaismogs”.


Par grupas vecumu notiek debates. Mēģinājumi sākuši notikt jau 2009. gadā, bet pirmo reizi oficiāli uz skatuves kāpts 2011. gadā, līdz ar to arī apaļā jubileja šogad.


Albums ierakstīts Hodila Records 2019. gada vasarā, un gaidīja pienākam pasākumiem labvēlīgākus laikus. Pie jubilejas gaidīšana tika mesta prom, un plānots prezentācijas pasākumus oktobra beigās “Tu jau zini kur”, kas diemžēl tā arī nepiedzīvoja “iešanu tautās”.


Lai arī prezentācijas koncis pārcelts uz nezināmu laiku, tomēr solīto albuma izlaišanas datumu grupa ir paturējusi, un saturs pieejams gan elektroniski, gan nopērkams arī fiziskā formātā.


Albuma iekļautas 8 dziesmas ar tematiku par indivīdu/cilvēku un tā mijiedarbību ar apkārtējo vidi, iekšējo pasauli, citiem un viņu pašu.

Par albuma titula vēstnesi izvēlēts citāts no Ilonas Leimanes grāmatas “Vadātājs” (1946.g.):
“Tikai tas, kura kājas ir striegušas bezdibeni, tikai tas, kurš vērpies mutuļojošā atvarā, un tikai tas, kurš rūdījies izmisuma un sāpju smeldzē, iegūst to gaismogu, kas viņu jau iztālēm atšķir no pārējiem. Šis gaismogs ir tā cilvēka daļa, kas viņā ir viņa paša un nepieder ne viņa vecākiem, ne tai garajai senču virknei, kas stāv aiz viņa.”

Be the first to comment

Leave a Reply