Saruna ar grupu “Wild Detroit Gang”

Grupa "Wild Detroit Gang' | Publicitātes foto
Grupa "Wild Detroit Gang' | Publicitātes foto
Spread the love

Autors: Evija Purne

“Wild Detroit Gang” skanējumā saklausāma rokmūzika tās visklasiskākajā izpratnē. Grupas ritma ģitārists un vokālists ir Jānis Drēģeris, basģitāra ir divu dāmu – Tatjanas Nizjuļko un Lauras Lāces – pārziņā, solo ģitāru spēlē Gunārs Cauņa, savukārt pie bungām ir Slavich Timowuk. Viņu mūzika klausāma jau kopš 2014. gada, kad grupa Daugavpilī uzsāka savu darbību.

Vai taisnība, ka, izveidojot grupu, plānos ietilpa tikai jau atzinību guvušu rokmūzikas skaņdarbu kaverversiju izpildīšana?

Diemžēl jā ☺. Tikai ar laiku sapratām, ka spēlēt tikai kaverversijas ir īss un, mūsuprāt, diezgan neveiksmīgs mūzikas ceļš. Tur nav saskatāma grupas īstā seja. Tam ir daudzi piemēri. Tiklīdz kavergrupa izpilda savu dziesmu, bieži rodas tādi izteikumi kā: “Labāk spēlējat, ko iepriekš spēlējāt!”. Ne jau katrs mūziķis saprot, ka oriģinalitātei aktuāls ir laika jautājums. Mums arī bija tāds etaps. Nepatīkamas atmiņas. Uzskatām, ka no pasaules grandiem vajag smelties, lai radītu ko savu un unikālu. Arī izpildīt kaverversijas savos koncertos nav ne vainas, bet tikai akcentējot savas radītās dziesmas. Te var ieurbties mūzikas industrijā kopumā, dažādos pasākumu formātos, pieprasījumā un citās lietās. Galvenais ir tas, ko tu vēlies un izvēlies, un vai esi gatavs iet pretī vējam.

Kas pamudināja tomēr sākt radīt arī oriģinālmūziku?

Lai cik banāli tas neskanētu, bet atbildēsim patiesi – mīlestība. Katrs no mums zina (ceram, ka visi), kas tā tāda ir un uz ko tā spējīga. Pareizo emociju un iedvesmas rezultātā radās pirmais grupas bērns “Real Love Blues”, jo rakstīta šī dziesma bija patiesu un īstu emociju iespaidā. Tas arī bija oriģināldziesmu rakstīšanas sākums. Vēlāk Daugavpilī tapa šīs dziesmas videoklips, un dzīvās mūzikas klubam “Artilērijas pagrabi” tā tapšanā bija ļoti būtiska nozīme. Patiess un sirsnīgs prieks dzirdēt, kad mūsu koncertu apmeklētāji ar smaidu sejā dzied “Real Love Blues”. Tā ir emociju brīvība, un tā tam arī jābūt.

Nav noslēpums, ka grupas nosaukums radies, iedvesmojoties no “Kiss” dziesmas “Detroit Rock City”. Vai arī muzikāli ietekmējaties no šīm un citām rokmūzikas leģendām? Ja jā – no kurām?

Tieši mūsu pirmā dziesma “Real Love Blues” pagaidām bija visveiksmīgākā, un zinām, ka iedvesma no “Kiss” un “ZZ Top” deva savu augli. Tam nav robežu. Ja klausies kādu noteiktu grupu, piemēram, “Led Zeppelin”, tad arī rodas tādi gabali kā “Lady in the Dark” (no mūsu pirmā debijas albuma “Origins”, pieejams “YouTube”, “Spotify”). Mūsu visu prāts ir tas mūzikas ražotājs, kuru mēs paši spējam nedaudz ietekmēt ar to, ko klausāmies. Mēdzam teikt – galva kā “SpongeBob” – ko sūklis iesūc, to arī laiž tik ārā ☺.

Savas darbības laikā esat paguvuši pabūt uz vienas skatuves ar vairākiem Latvijā labi zināmiem mūziķiem. Ar kuriem no ārzemju rokmūziķiem jūs gribētu dalīt skatuves dēļus, ja būtu tāda iespēja?

Noteikti ar tām, no kurām smeļamies iedvesmu. Iesildīt šādas grupas patiešām būtu gods. “Deep Purple”, “AC/DC”, “Airbourne”, “Guns N’ Roses”, Slash & Myles Kennedy. Bet tas ir tikai sapnis, kurš nedod mums atslābt. Ja būtu iespēja kāpt uz skatuves kopā ar “Opus Pro”, “COLT”, “Linga”, Jāni Bukumu, Ivo Fominu, tas būtu, mūsuprāt, daudz reālāk un tuvāk lielākai Latvijas auditorijai, kur mēs spētu dot enerģijas “bliezienu” daudz spēcīgāk.

Kā aizsākās un attīstījās jūsu sadarbība ar Ainaru Virgu?

Negaidīti un tiešām neparedzami. Aizsākās viss pazīstamajā Latvijas mūzikas un mākslas festivālā “Bildes 2015”. Sākotnēji jau vēlējāmies kāpt kopā ar Latvijas leģendu, bet nepaspējām. Pēc pasākuma pavisam negaidīti un spontāni pienācām pie Ainara un cerējām uz veiksmi. Izdevās. 2016. gadā noritēja pirmais kopējais koncerts Liepājas “Fontaine Palace”, kuru iemūžinājām DVD. Pats pirmais eksemplārs ir Krāslavas novada domes rīcībā, kura mums sniedza kolosālu atbalstu šī projekta realizēšanai. Vēlāk “Virgafest Virgā 2016”. Šogad “Latvijas 1. rokkafejnīca” deva “zaļo gaismu” mūsu kopējam triecienam, kur lielā zāle bija neparedzēti pārpildīta. Un noteikti jāpiemin “Līvifest 2017”, kur, pateicoties Ainaram, spērām soli pretī jaunai pieredzei un izaicinājumiem. Tiešām ilgu dzīvi Ainaram!!! Kad gatavojāmies visiem šiem pasākumiem, mums galvenokārt bija tikai viena ideja – NEPIEVILT Ainaru Virgu un parādīt sevi uz skatuves tādus, kādi īsti esam. Sapratām, ka piemērotu iespēju nekad nevajag laist garām. Viss izdevās, un esam gatavi jaunām cīņām, jo tas ir “Rock’n’Roll Forever”. Tas ir tikai sākums. Beigas būs tikai un vienīgi tad, kad visur pārstās skanēt mūsu dziesmas…

Nesen aizvadījāt koncertu Daugavpilī, “Artilērijas pagrabos” – vietā, kurā uzsākāt savas muzikālās gaitas. Kādas bija sajūtas?

“Nekur nav tik labi kā mājās”. Mūs sagaidīja pat ļoti silti. Vēl pirms koncerta jau dzirdējām daudzas atsauksmes un pārliecību, ka tautai interesē mūsu “lokomotīves ceļš”. Pasākumā vispirms uzstājās mūsu cīņu biedri un vienkārši labi draugi “Zvērāda”, kuri mērķtiecīgi un ambiciozi skatās uz attīstību. Detalizētāk par viņiem šeit: www.zverada.lv
Un vēlāk jau kāpām mēs ar pilnvērtīgu pusotras stundas koncertu, kur iztrakojāmies gan mēs, gan visi klātesošie. Sajūtas ir kolosālas. Atgriezties mājās ar labiem sasniegumiem ir vienmēr atbilstoši novērtējama lieta. Tāpēc turpināsim kurināt, spridzināt un sēt Rock’n’Roll vārdu.

Sociālajos tīklos esat minējuši, ka grasāties uzsākt darbu pie otrā albuma. Kad ir plānots to nodot klausītājiem?

Pašlaik jaunu dziesmu ieraksti rit pilnā sparā, un ceram, ka līdz nākamā gada vidum jau varēs to novērtēt. Šī gada koncertos jaunās oriģināldziesmas jau tikušas klausītāju ausīs, un vērojām, kā tauta tās uztver. Vārdu sakot, mēs tās pārbaudījām un albumā iekļausim tikai tās dziesmas, kuras, mūsuprāt, ir visveiksmīgākās un noturīgākas. Iedvesma nāca no tādām grupām kā “Līvi”, “Opus Pro”, “COLT”, kā arī smeļoties iedvesmu no Slash un Myles Kennedy (“Alter Bridge”) aranžējuma un vokālā izpildījuma ziņā. Klausītājiem būs patīkami pārsteigumi.

Vai un kur tuvākajā laikā būsiet dzirdami klātienē?

Tā kā šis gads ar koncertiem bija gana aktīvs (daudzi koncerti “Latvijas 1. rokkafejnīcā”, Liepājas “Fontaine Palace”, “Līvifest 2017”, Ludzas baikerfests “Klaidoņu dienas”, Krāslavas pilsētas svētku lielkoncerts u.c.), mēs iepauzējam, lai ar svaigiem spēkiem un meldiņiem kāptu uz skatuves nākamgad. Bet ļoti iespējams, ka šogad kaut kur vēl līdīsim ārā. Sekojiet un pievienojieties mums “Facebook” lapā, tur ir aktuālākā informācija par mums un mūsu komandas darbiem. Pateicamies visiem, kuri mūs atbalsta, un novēlam spilgtus panākumus Latvijas Rokmūzikas asociācijai. Keep always rockin’.

Be the first to comment

Leave a Reply