Saruna ar grupu “Higher State Of Mind”

"Higher State Of Mind" | Publicitātes foto
"Higher State Of Mind" | Publicitātes foto
Spread the love

Autors: Evija Purne

Grupa „Higher State Of Mind” radās Gulbenes novadā, apvienojoties četriem draugiem – Normundam, Oskaram, Kristapam un Vladislavam. Līdz šim puiši paguvuši gan uzspēlēt dažādās koncertvietās, gan plūkt uzvaras laurus konkursā, savukārt šobrīd aizvien mērķtiecīgi dodas pretī savas leģendas radīšanai.

Jūsu pirmsākumi meklējami 2015.gadā, kad piedalījāties festivālā koncertā – „Burziņš Cesvainē”. Kā nolēmāt tajā piedalīties? Vai visi bijāt iepriekš pazīstami?

Normunds:Spēlējām ģitāras jau labu laiku pirms „Burziņa” pirmsākumiem, bet, laikam ejot, ar draugiem, nu jau grupas biedriem, nolēmām to, ka nepieciešamas telpas, lai realizētu idejas. No pagasta ieguvām telpas un inventāru iegādājāmies par savu naudu. Pamazām sacerētās dziesmas sāka pilnveidoties un sapratām, ka tās ir jāparāda plašākai auditorijai. Tā arī pieteicāmies „Burziņam Cesvainē”. Protams, visi grupas biedri bijām draugi no skolas laikiem un nākuši no maziem ciemiem, kā Līgo un Jaungulbene.

Sākāt uzreiz ar oriģinālmūzikas izpildīšanu vai tomēr iesākumā vairāk praktizējāt dziesmu kaverversiju spēlēšanu?

Normunds:Sākumā mēģinājām kaverversijas, bet, līdzko kādam radās ideja, tūlīt ķērāmies pie tās. Idejas dziesmām bija un ir vēl joprojām daudz, ka nezinām, ar ko sākt. Tāpēc arī vēl joprojām esam tendēti tikai uz oriģināldziesmām.

Kā top jūsu dziesmas?

Normunds:Dziesmas vārdi un ideja, kā tai vajadzētu izklausīties un likt justies, rodas ātri, bet līdz pilnīgai izstrādei paiet labs laiks. Šīs idejas rodas no sajūtām dzīvē un nekas, ko esam sacerējuši nav mākslīgi. Tas viss ir par mums vai individuāli par kādu no mums.

Kur un cik bieži tiekaties kopīgos mēģinājumos?

Normunds:Agrāk viss bija vienkāršāk, jo dzīvojām viens no otra vien pāris soļu attālumā, līdz ar to mēģinājām vairākas reizes nedēļā savā mēģinājumu telpā, ko piešķīra pagasts. Nu jau esam nonākuši līdz situācijai, kad katrs no mums dzīvo savā vietā un satikties ir diezgan sarežģīti, tāpēc pašlaik mēģinām no 1 – 4 reizēm mēnesī. Mēģinājumus taisām vai nu Rīgā mēģinājumu studijā, vai Jaungulbenes un Līgo kultūras namos.

Par sevi esat teikuši, ka esat savādāki. Kas ir tas, kas jūs atšķir no pārējām mūzikas grupām?

Normunds:Jā, jo kā grupas dalībnieki esam dažādi gan ģērbšanās stilā, dzīves stilā un uzskatos, bet mūzika, ko spēlējam mūs vieno un iet pie sirds. Uz skatuves ir novērojams šovs, kas nav bieža parādība. Ja ieklausās dziesmu vārdos, tad var saprast, ka dziesmai ir divas domas, līdz ar to, katrs šo dziesmu var uztvert savādāk un izvēlēties sev tīkamāko variantu. Bieži mums patīkamākajām dziesmām gan pirmais, gan otrais pantiņš atkārtojas, jo viss, kas noticis uz labu, gribās, lai tas atkārtotos. Bet sliktais ir neizbēgams un ir laika jautājums, kad tas var atkārtoties!

Esat paguvuši uzstāties arī ārpus Latvijas robežām – Polijā. Kādi bija gūtie iespaidi?

Normunds:Šis bija noteikti pozitīva pieredze mums visiem, jo 8 dienas dzīvojām, atpūtāmies, spēlējām kopā. Bet no Latvijas ļoti nekas neatšķirās, ar organizēšanu un inventāra sagādāšanu bija problēmas gandrīz uz visām skatuvēm, atsaucība uz rokmūziku arī ne pārāk liela, izņemot bāros un motociklistu saietā. Sapratām arī to, ka grupai arī būtu nepieciešama sievietes balss, kas spētu uzlabot dziesmu skanējumu, jo, eksperimentējot Polijā, mums uz vienu dziesmu pieslēdzās meitene vārdā Laura no Rumānijas. Spēlēšana un dziesmas skanējums mainījās uz labo pusi.

Varbūt ir ieplānoti vēl kādi koncerti ārvalstīs?

Normunds:Tuvākajā laikā, diemžēl, nebūs iespējas, līdz brīdim, kad ar grupu spēsim savākties un biežāk uzspēlēt kopā! Taču pēc šī Polijas brauciena pavērās jaunas iespējas un jauni kontakti.

Kas no līdz šim sasniegtā ir sniedzis vislielāko gandarījumu?

Normunds:Noteikti tas bija „Līvi fest 2016”, jo nekad nebijām spēlējuši uz tik lielas skatuves, publika bija atsaucīga un aizskatuvē uzturējāmies kopā ar vairākiem pazīstamiem Latvijas mūziķiem.

Vai grupas līdera Normunda aktivitātes šovbiznesā ir veicinājušas arī visas grupas atpazīstamību?

Normunds:Pašlaik tas neko nav mainījis, jo jau labu laiku neesam parādījušies uz skatuves, dēļ mēģinājumu trūkuma.

Kādi ir jūsu mērķi kā grupai?

Normunds:Protams, būt atpazīstami visā pasaulē un radīt paši savu leģendu, ko tik ātri neaizmirsīs. Galvenais neapstāties pie iesāktā.

Paldies!

Be the first to comment

Leave a Reply