Uz viena viļņa ar grupu “Dzelzs Vilks”

"Dzelzs Vilks" klubā "9. Vilnis" | Foto : klubs "9. Vilnis"
"Dzelzs Vilks" klubā "9. Vilnis" | Foto : klubs "9. Vilnis"

Autors: Līga Laimiņa

Rokgrupa “Dzelzs Vilks” dibināta 1991. gadā, kad tā bija viena no latviešu pagrīdes alternatīvās mūzikas rokgrupām, kas lielai daļai auditorijas nemaz nebija pazīstama. Vēlāk tā mēģināja izpausties un sevi parādīt arī folkroka stilā, 2005. gadā izdodot folkroka albumu ar nosaukumu “Kur vakara zvaigzne lec”, kurš, starp citu, Latijvas mūzikas ierakstu Gada balvai tika izvirzīts kā labākais mūsdienu tautas mūzikas albums.

"Dzelzs Vilks" | Foto : klubs "9. Vilnis"
“Dzelzs Vilks” | Foto : klubs “9. Vilnis”

Saviļņojuma vilnis pārņem brīdī, kad uz kluba “9. vilnis” skatuves iedziedas grupa “Dzelzs Vilks”. Šī leģendārā, 25 gadus vecā grupa ar savu vētraino vēsturi un piedzīvojumiem bagāto dzīvi pārņem publiku un ierauj savā vilnī. Vesels ceturtdaļgadsimts! Lielākā daļa publikas sajūsmā dzied līdzi, dejo un patiešām ir uz viena viļņa ar rokgrupu. Šajā rudenīgajā oktobra naktī gluži kā trakajiem gribējās skriet vilkačos, jo trakajiem taču pieder pasaule, vai ne? Pagriezties pret pilnmēnesi, nogaudot savu sirds dziesmu un triekties nezināmajā virzienā. “Dzelzs Vilks” atvēra to iesūnoto stīgu un ļāva atgriezties jaunībā, kad aizliegtais auglis ir vissaldākais, izpildot visiem labi zināmās, bet neaizmirstamas dziesmas “Tev oranži mati”, “Ļauj man tevi” un vēl citas. Tajos brīžos mani apņēma nostaļģijas pārpilns vilnis, kas ļāva iegrimt pagātnē un vēlreiz izdzīvot to burvību, kura, kā zināms, vairs nemēdz nākt atpakaļ. Koncertā skanēja arī svaigākās dziesmas no 2016. gada iespaidīgā albuma “Dziesmas pilnmēness naktī”.

Mēdz sacīt, ka divreiz vienā upē nevar iekāpt, bet atļaušos iebilst, ka kaut ko līdzīgu tomēr var izbaudīt, un tas man izdevās Rīgas “9. vilnī”, esot kopā ar rokgrupu “Dzelzs Vilks”.

Be the first to comment

Leave a Reply