Stacijas laukuma pasākums

Jumprava
Jumprava
Spread the love

Autors: Uģis Glāzītis

Biju dzirdējis par Origo Summer Stage, bet man kaut kā šie pasākumi līdz šim ir jukuši ar cienījamās operas mākslinieces Galantes festivāliem, vai kaut kādām radio pieci izdarībām stacijas laukumā.  Nebiju pievērsis īpašu uzmanību šiem Origo rīkotajiem pasākumiem. Tad nu kaut kā sanāca tā, ka biju nokļuvis stacijas laukumā 31.augustā uz Origo Summer stage pasākumu, kurā savas pastāvēšanas 34 gadadienai par prieku uzstājās Jumprava. Šis Jumpravas koncert arī noslēdza Origo Summer stage pasākumus. Sākumā man un vēl pāris cilvēkiem, ar kuriem aprunājos bija doma nu kā būs stacijas laukumā koncerts. Grupa stāv uz nelielas skatuvītes un cilvēki skrienot uz saviem vilcieniem nedaudz samazina pārvietošanās ātrumu un nedaudz uzmet ausis uz skanošo koncertu. Kam cilvēkiem stacijas laukumā Jumprava! Bet rūgti maldi bija mans sākotnējais iedomu koncerts stacijas laukumā. Es ierados jau pāris dziesmas bija nospēlētas. Skaisti , formāli norobežota koncerta vieta, skatuve, skaņotāji, apsardze. Apsardze gan tur bija augstā līmenī. Vēlāk paskaidrošu kādu smagumu šiem bija jāiznes. Glīti iekārtotas arī sēdvietas koncerta apmeklētājiem. Un klausītāji! Nebija nekādi nejaušie garāmgājēji. Reāli cilvēki uz reālu koncertu. Man stāstīja viens no organizatoru cilvēkiem, ka jau daži sēdvietas sāka aizņemt pāris stundas pirms koncerta. Piebildīšu, ka koncerts klausītājiem pilnīgi pa brīvu. Neskatoties uz to, ka ik pa laikam uzlija neliels lietutiņš, tas prieku klausītāju rindās nemazināja. Un publika! No inteliģenta, kurš var lasīt suņu sēnes līdz stacijas laukuma un apkārtnes dieva bērniem. Taisni no šiem dieva bērniem arī apsardze uzmanīja un kritiskākos brīžos laipni vietējo dieva bērnu izvadīja no pūļa ārā. Bija tādi dieva bērni, kuri šūpojoties stāvot uz kājām, netīrās drānās lielu gabalu no skatuves ar žestiem mēģināja apsargam parādīt, kā viņiem patīk Jumpravas daiļrade. Bet apsargi bija nelokāmi. Īpaši sagurušus un hiper aktīvos stacijas laukuma dieva bērnus turēja pa gabalu no skatuves. Viens pat mēģināja filmēt koncertu ar savu mobilo telefonu, bet es skaidri zinu ka viņa podziņu telefonam tādas funkcijas, kā video nepastāv. Tā mēģināja ar viltību tikt tuvāk skatuvei. Apsargs arī laikam iepazinies ar Origo telpās piedāvāto mobilo tālruņu klāstu šo viltību pieķēra. Apsargiem bija ko pasvīst. Bet publikā dāmas spiegdamas dzied visām dziesmām līdzi, zina vārdus.  Līdzi dziedāja ne tikai dāmas, visi! Es vēl brīnījos, man blakus jaunieši Metāla sprādzi bez aizķeršanās norāva līdzi! Daudz dāmas, kurām tajā laikā kad Jumprava dzima jau tajā laikā bija jau tik cik šobrīd Jumpravai, bija arī nedaudz jaunākas, Jumpravas pamatsastāva vīru vienaudzes un arī jaunas māmiņas ar bērneļiem, kuri arī mūzikas ritmā metās dejā.  Uz koncerta vidu jau viss stacijas laukums bija pilns ar klausītājiem. Ja tur tajā brīdī kāds bija steidzīgais garām gājējs un uz vilcienu skrējējs tad droši viņš palika un gaidīja nākamo vilcienu.

Paši jubilāri arī koncertā izpildījās uz visiem 100. Frontmeņi Grāvis un Strēlnieks. Nedaudz dziļāk skatuvē Stīvais un Ašais! Arī prieks bija skatīties Rick Feds virtuozo bungu spēli. Tur nav ko daudz stāstīt. Tas bija lieliski!

Ko es ar šo visu gribēju pateikt. Vairāk jau Jumpravas vīriem. Vīri Jums ir daudz jūsu mūzikas cienītāju. Tādi, kas ar Jūsu mūziku auguši, priecājušies un mīlējuši! Katram ir savas atmiņas attiecībā uz Jumpravas mūziku. Un tagad redzot klausītāju rindās arī jauno paaudzi! Un nevar nepieminēt, ka pat stacijas laukuma dieva bērni ir Jūsu cienītāji! Visplašākais klausītāju spektrs. Tamdēļ būtu jauki, ja šie cilvēki, kuri bija piepildījuši stacijas laukumu un daudzi citi, kuri netika, bet ciena Jumpravas mūziku, varētu sagaidīt kaut ko jaunu. Nevis senu darbu jaunās skaņās, bet tieši jaunus darbus, albūmus un koncertus! Ja vēl noturētu to viltīgi slēpto stīgu, kad ar mūziku tiek pateikts kas svarīgs, vai sabiedriskajā jomā, vai mīlestības jomā! Kaut gan daudzas iepriekšējo gadu dziesmas, lai arī laiki mainījušies, ir aktuālas arī šobrīd. Nedaudz citā kontekstā, bet aktualitāte nezūd. Es tā pa ausu galam esmu dzirdējis, ka Jumpravas vīriem plāni u nākotni ir, un visai lieli plāni. Cerēsim, ka tos drīz pastāstīs paši!

Bet par Origo Summes stage. Lielisks pasākums, kur cilvēki, vienkārši var brīvi izbaudīt dažādu stilu, dažādu izpildītāju mūziku. Vienkārši tāpat. Tas ir lieliski.  Man pašam žēl, ka es sākumā tā vieglprātīgi esmu izturējies pret šo pasākumu, jo skatījos pasākumu mākslinieku sarakstā, bija iespējas noklausīties daudz dažādu mākslinieku uzstāšanos. Ja vēl (es ceru) būs nākamo gadu šāds pasākums obligāti jau skatuves atklāšanās brīdī jāsaraksta kalendārā! Paldies Origo par šādu iespēju! Un es zinu, ka cilvēki izmanto šo piedāvāto iespēju baudīt koncertus. Ne tikai stacijas laukuma dieva bērni!

Be the first to comment

Leave a Reply