“OPUS PRO” rozā lietus nolija “Četros Baltos Kreklos” (09.02.18)

Grupa "OPUS PRO" | Foto: Agita Želtkovska
Grupa "OPUS PRO" | Foto: Agita Želtkovska
Spread the love

Autors: Līga Laimiņa

Foto: Agita Želtkovska

Publika atdzīvojas un sadrūzmējas tuvāk skatuvei, lai dzīvajā labāk redzētu leģendāro grupu “Opus Pro”. Nav neviena cilvēka, kurš neizdejotu garšīgos ritmus un neizdziedātu līdzi spēcīgos dziesmu vārdus.

Latviešu veterānu smagā roka grupa “Opus Pro” dzimusi tālajā 1986. gadā. Grupas sastāvā ir solists Alex, īstajā vārdā Oļegs Andrejevs, kā arī ģitārists un dziesmu autors Harijs Zariņš. “Opus Pro” bija viena no populārākajām latviešu grupām 20. gadsimta 80. un 90. gados. Grupas pamata sastāva mūziķi ir Latvijas rokmūzikas tīrradņi taustiņinstrumentālists Jānis Valters un bundzinieks Juris Veremejs.

“Opus Pro” ir uzstājusies kopā ar tādām pasaules mūzikas zvaigznēm kā “Whitesnake”, “ZZ Top”, “Nazareth”, “Slade”, “Sweet”, Bjork, “Creedence Clearwater Revival”. Joprojām ikviens latvietis zina grupas dziesmas “Es un Tu”, “Rozā lietus”, “Mīļā”, “Dzimene”, “Šonakt”, “Kā neviens”. Grupa ir izdevusi albumus “Dzimene” un “Es eju tevi zagt”, labāko dziesmu izlasi, kā arī savu pagaidām jaunāko veikumu — albumu “Tu un es” kopā ar solista Alex meitu Aiju.

Dīdžeja atskaņotā mūzika noklust brīdī, kad uz skatuves uznāk “Opus Pro”, tie ir viņi! Viņi ir klāt! Koncerta apmeklētāji ir atsaucīgi un līksmi, pārīši lidinās un virpuļo kā tauriņi dejā, klausoties grupas sniegumu. Metamies arī mēs šajā trakuma virpulī, kas kā atvars aizrauj līdzi un neļauj vienaldzīgiem nostāvēt krastmalā. Aiziet, straumei līdzi! Balsis atbalsojas vēsturiskajās Vecrīgas sirds telpās, kur savas dziesmas izpildījuši tik daudzi mākslinieki. Sienas glabā noslēpumu, un arī šovakar tās ir liecinieces grupas “Opus Pro” skanīgajam priekšnesumam.

Var smīkņāt par enerģijas apmaiņas spēku, taču tas darbojas! Grupa jūt atsaucīgo, līksmo publiku, kas ir gaidījusi viņu uznācienu, un te nu tie ir! Gatavi dalīties savā talantā, sniedzot foršu noskaņojumu!

Ideāls darba nedēļas nobeigums kopā ar roķīgo veterānu rokgrupu! “Četros Baltos Kreklos” roks piedārdina visas telpas un liek sirdij sisties vienā ritmā ar grupas “Opus Pro” sirdspukstiem.

Be the first to comment

Leave a Reply