“Inokentijs Mārpls” spridzina “Latvijas 1. rokkafejnīcā”

"Inokentijs Mārpls" | Foto: Juris Rozenbergs
"Inokentijs Mārpls" | Foto: Juris Rozenbergs

Autors: Līga Laimiņa

Viņus nevar nepamanīt. Viņus nevar nesadzirdēt. Viņus nevar ignorēt. Viņus nevar apturēt. 8. decembrī grupa “Inokentijs Mārpls” rāva jumtu un neatstāja vienaldzīgu nevienu klausītāju, kurš bija ieradies uz koncertu.

“Inokentijs Mārpls” ir tālā PSRS un Latvijas rokgrupa, kas dibināta 1985. gadā. Tiesa, sākotnēji tā saucās “Aklā Zarna” un tikai 1987. gadā pārtapa par “Inokentiju Mārplu”. Sākotnējais sastāvs: Raimonds Lagimovs “Dambis” (balss, ģitāra), Māris Šverns (balss, ģitāra), Didzis Erra (basģitāra). 1985. gadā Dambja istabā ierakstīts albums, kurā iekļauti vēlākie grupas “Inokentijs Mārpls” hīti “Pasaciņa” un “Meklē mani peklē”.

Gupa ir viena no leģendārākajām Latvijas pagrīdes mūzikā, uzskatīta par PSRS smagā pankroka aizsācējiem, un tās ieguldījums pankroka attīstībā Latvijā ir viens no ievērojamākajiem. Savā laikā paguvusi koncertēt ārpus Latvijas: Lietuvā, Igaunijā, Holandē, Ungārijā, Krievijā. Pašreizējie grupas dalībnieki ir Raimonds Lagimovs “Dambis” (balss, ģitāra), Ivo Stankēvičs “Skrips” (basģitāra), Ēriks Lizbovskis (bungas). Grupas mūsdienu skanējums ietver pankroka, rokenrola, regeja, jaunā viļņa, roka, smagā pankroka, džeza u. c. iezīmes.

“Inokentija Mārpla” fanu un atbalstītāju pulciņus gluži kā pašu grupu bija ļoti grūti nepamanīt. Ģērbušies izteiktā pankroka stilā ar grebenēm gallvidū atbalstītāji kaislīgi dziedāja līdzi, tādā veidā atbalstot un uzmundrinot grupu. Šķiet, zāli pildīja tālaika līdzjutēji, kuri bijuši par lieciniekiem grupas dzimšanas brīdī un tālākai attīstībai. Zālē jūtami virmoja spēcīgas, par sevi pārliecinātas grupas gars, kas, nesalaužams un neiznīkstošs, triumfēja uzstāšanās laikā.

Mūziķi ar melodiju un vārdiem dalījās savā ilgo gadu pieredzē, kas padarījusi viņus stiprus. Iespējams, grupu var nesaprast, taču to nav iespējams nepamanīt un nesadzirdēt. Pieraduši brīvi paust savu viedokli, arī koncerta laikā grupa izkliedza savas emocijas par visapkārt notiekošo, nemēģinot rast sev līdzīgi domājošos, nemēģinot kādam izpatikt, pielāgoties vai meklēt kompromisu. Par sevi pārliecināti, bet ne iedomīgi. Drosmīgi, patiesi un mazliet izaicinoši skarbi – tādi grupas “Inokentijs Mārpls” dalībnieki sniedza savu koncertu klausītājiem.

Be the first to comment

Leave a Reply