“Dzelzs Vilks” silda ziemas putenī. Iespaidi no uzstāšanās “Četros Baltos Kreklos” (23.02.18)

Foto autors: Agita Želtkovska
Foto autors: Agita Želtkovska

Raksta autors: Līga Laimiņa

Ir piektdienas vakars un darba nedēļas notikumus atstājam aiz durvīm. Viegls sniegputenis apņēmis Rīgas ielas, un sals biedē. Metam slinkumu un kūtrumu pie malas un steidzam uz grupas “Dzelzs Vilks” koncertu. Atskanot pirmajiem grupas dziesmu ritmiem, tauta pieplok tuvāk skatuvei, lai kā karstvīna malku sniegputeņa laikā tvertu “Dzelzs Vilks” mūziku.

“Dzelzs Vilks” ir latviešu rokgrupa, kas dibināta 1991. gadā. Lielākoties grupa spēlē alternatīvo roku un poproku, taču ir izdevuši albumus arī folkroka stilā. Nevar nepieminēt, ka “Dzelzs Vilks” ir saņēmis septiņas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko rokmūzikas albumu un dziesmu, kā arī par labāko tautas mūzikas albumu. Par grupas izrāviena brīdi var uzskatīt 2001. gadu, kad tika izdots albums “Lai arī tu būtu ar mani”. Albums tika nominēts gada balvai kā gada labākais roka albums, savukārt dziesma “Vēlreiz” tika izvirzīta nominācijā labākā roka dziesma.
Dziesmai “Vienas nakts meitene” tika uzņemts arī videoklips.

Dziesmas “Oranži mati” un “Vienas nakts meitene” neatstāj vienaldzīgu, un deju grīda piepildās ar dejotājiem kā virpuļojošām sniegpārslām. Arī pārējās dziesmas vilina maliņā sēdētājus. “Dzelzs Vilks” nav zaudējuši savu asumu un pirmatnīgo šarmu, gluži otrādi – ar gadiem tie kļuvuši daudz impulsīvāki un enerģiskāki.

Be the first to comment

Leave a Reply