Grupas SANCTIMONY 25 gadu jubilejas koncerts

Autors: Līga Laimiņa

Ne vien laika pstākļi, bet arī laiks met lokus un vējš iegriež citā virzienā. Gadi aizlidojuši vēja spārniem pūsti un 90. gadu grupai SANCTIMONY piezadzies 25. gads kopš izveidošanās brīža!!!

Mūziķi nolēmuši iepriecināt savus fanus un aktīvos līdzjutējus, izveidojot koncertu savas grupas dzimšanas dienas atzīmei. Skaitlis ir gana liels un iespaidīgs, lai to laistu garām.

Ierodamies klubā Melnā piektdiena pavisam laicīgi, taču aktīvākie fani tērpušies grupas logo kreklos un dažādos citos ar rokmūziku saistītos simbolos, steidz ieņemt labākās vietas tuvāk skatuvei. Kā  iesildošā grupa un pasākuma viesi programmu atklāj “Flaying” , kas pēc 8 gadu pauzes atjaunojusi savu darbību, lai aizpildītu klusumu pašmāju death metal mūzikas žanrā. Liels ir skatītāju sajūsmas vilnis un aplausu vētra un skaļas balsis, sasaukšanās. Nemanot pienāk brīdis, kad uz skatuves parādās viņi – ilgi gaidītie SANCTIMONY! Jānis Boļšaks (balss) , Viesturs Grīnbergs (ģitāra) , Denis Denisenko (bass) , Jānis Aizkalns (ģitāra) , Jēkabs Zemzaris (bungas).

 25 gadu jubilejas koncerta programmā, kuras garums aptuveni divas stundas, izskan grupas muzikālās daiļrades dažādie posmi un tā dēvētais zelta fonds, viesi un pārsteigumi. Sajūsmu kliedzieni, ovācijas un aplausu vētras atskan no visas zāles, sagaidot leģendāro grupu. Šis ir īpašs vakars ne vien jubilāriem, bet arī faniem un viesiem. Tikšanās un  prieka saviļņojums ir strāvojošs, piesātināts un enerģijas piepildīts. Nodārd bungas, tai pievienojas ģitāra, labi pazīstamas melodijas piepilda zāli. Pūlis izstiepj rokas šupo tās mūzikas ritmā.  Jāpiebilst, ka neilgi pirms koncerta Jānis Boļšaks (balss) savainoja potīti, līdz ar to uz skatuves nācās uzstāties ar ģipsētu kāju, taču tas neatņēma sajūsmu vilni.  Grupa ir sagādājusi dažādus pārsteigumus. Sākot ar jaunām dziesmām līdz specefektiem uzstāšanās laikā, kas padara publiku īpaši atbrīvotu. Ārpusē aiz durvīm drūzmējas koncerta tīkotāji, kuri kādu iemeslu dēļ nav tikuši vai nokavējuši, nepaspējuši uz lielo grupas koncertu. Par ieejas biļetēm tiek solīti vairāki simti eiro, lai tikai piedalītos grandiozajā  koncertā un sastaptu savus elkus, redzētu viņus uz skatuves un dzirdētu neaizmirstamās dziesmas. Sardze ir noslogota, jo nepārtrauktā, drūzmēšanās pie durvīm sāk kļūt agresīva. Tomēr kā iepriekš tika minēts, vietu skaits ir ierobežots un līdz ar to nekas nav līdzams, daudzi grupas fani ir spiesti palikt aiz durvīm un mēģināt saklausīt SANCTIMONY melodijas.

Šis viennozīmīgi ir viens no spilgtākajiem grupas priekšnesumiem, jo emociju lādiņš un vibrāciju apmaiņa starp grupu un skatītājiem ir nenoliedzama. To nevar noklusēt, to nevar noliegt un izbļaut vārdos, to vajag just un tas bija jūtams Melnajā Piektdienā atrodoties grupas Dzimšanas dienas pasākumā. Saldajā ēdienā jubilāru jaunākās dziesmas ar stipru pārliecību turpināt tādā garā un neapstāties.

Koncertam beidzoties, kad laiks doties mājup, prāts nespēj norimt un viss ķermenis piepildīts vibrē no mūzikas pulsa. Enerģētiskais lādiņš ir sasniegts, spridzeklis mūzikas formātā ir pārņēmis sajūtas un nepamet apziņa, ka ir bijis liels gods piedalīties grupas 25 gadu jubilejā! Daudz laimes SANCTIMONY!!!

Be the first to comment

Leave a Reply