RECENZIJA: ak69 – “Nepieradināti”

ak69 - Nepieradināti
ak69 - Nepieradināti

Autors: Edgars Kvitka 

Ir pagājis krietns laiks, kopš šī apvienība izdeva savu debijas albumu “Izlaidums.” Ja man jautātu, ar kuru skaņdarbu man saistās grupa “AK-69”, tad es atbildētu, ka ar dziesmu “Draugs”, kura atrodama debijas platē.

2018.gads Latvijas mūzikā bijis neparasti bagāts ar ierakstiem. Arī rokmūziķi nav klusējuši un izdevuši vairākus ievērības cienīgus ierakstus. Tā lūk šogad klajā laists ir otrais apvienības “AK-69” albums, kuram dots nosaukums “Nepieradināti”. Albumu caurvij roķīgas ģitāras partijas un enerģiskums. Ja kāds vēlas uzrīkot īstu roka ballīti, tad šī albuma skaņdarbi noteikti iederēsies šādā ballītē. Man nepatīk salīdzināt, bet tomēr var secināt, ka grupa kļuvusi vēl enerģiskāka un arī asāka savā skanējumā kopš debijas izrāviena. Kā jau īstai rokgrupai pienākas- arī “AK-69” sastāvs ir piedzīvojis izmaiņas.

Var diskutēt vai tas ir labi vai slikti, ka grupām mainās satāvi, bet tas noteikti palidz grupām darboties un iet uz priekšu aizvien jaunākā kvalitātē. Kas attiecās uz albuma lirisko daļu, tad es saklausīju attiecību tēmas izdziedājumu arī par cilvēka būtību. Un attiecības ir tā tēma, kura cilvēkus pavada ikdienā. Ir gan iemīlēšanās, gan strīdi un ir arī savādākas attiecības, kuras tiek veidotas ikdienā. Iesaku ikvienam šo albumu noklausīties būs gan muzikāls baudījums, gan dziesmās varēsim atpazīt katrs sevi.

Iepriekš minēju, ka muzikāli šī albuma iederētos kādā roķīgā ballītē, tad klausoties to mājā vienatnē, tad saliekot mūziku ar dziesmu liriku cilvēks vargūt īstu estētisku baudījumu.

Laiks klausīties šo lielisko veikumu!

Be the first to comment

Leave a Reply