Zināms, kas uzstāsies “Zelta Mikrofons’23” ceremonijā

Jau 18. februārī Ķīpsalas izstāžu hallē notiks viens no svarīgākajiem notikumiem Latvijas mūzikas industrijā – Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons’23” ceremonija. Šogad ceremoniju klātienē varēs vērot arī skatītāji.

“Zelta Mikrofons’23” ceremonijas koncertā uzstāsies: Dons, “Instrumenti”, “Citi Zēni”, “Astro’n’out”, “Dzelzs vilks”, “DAGAMBA”, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, “Tautumeitas”,  rolands če, Finķis, Ozols un citi. Janvārī pakāpeniski tiks atklāta visa programma.

Ceremonijā mākslinieki saņems metālmākslinieka Armanda Jēkabsona veidotās “Zelta Mikrofons’23” statuetes un arī graffiti mākslinieka KIWIE radītu NFT jeb digitālo kriptomākslu par 2022. gadā radītajiem ierakstiem.

Balvu apzeltīšanai tiks izmantoti arī otrreizējās pārstrādes zelts no akcijā “Vecais Telefons vai Zelta Mikrofons?” savāktajiem nolietotajiem mobilajiem telefoniem. Akciju rīko “Zelta Mikrofons” un  SIA “Zaļā josta” sadarbībā ar veikalu tīklu Elvi.*

Jau ziņots, balvai pieteiktie albumi tiek vērtēti 11 žanriskās kategorijās, bet atsevišķas balvas saņem arī Debija, Dziesma, Video, Koncertieraksts un Albuma dizains. No visu albumu kategoriju līderiem žūrija balso par Gada albumu. Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība pasniegs apbalvojumu kategorijā “Radio hits” radio stacijās visspēlētākajai dziesmai, bet nominācijā “Straumētākais ieraksts ar Elektrum” tiks apbalvota mūzikas straumēšanas vietnēs visvairāk spēlētākā dziesma vai skaņdarbs. Arī klausītāji var iesaistīties mūzikas vērtēšanas procesā, piedaloties “Elvi gada dziesmas” balsojumā.

Zelta Mikrofons’23” nominētie ieraksti tiks paziņoti svinīgā pasākumā 12. janvārī. plkst. 11.30. Pasākuma tiešraidi varēs vērot https://play.tv3.lv/ un arī tiešsaistē “Zelta Mikrofons” profilā vietnē “Facebook”.

Biļetes uz ceremoniju var iegādāties vietnē ekase.lv.

Zelta Mikrofons23” ceremoniju līdzfinansē: LaIPA,  Kultūras ministrija.

Atbalsta: SIA Zaļā josta, Elvi un Elektrum.

Ceremonijas Oficiālais auto: Mazda,

oficiālais drukas partneris : Eveko,  

balsu skaitīšana – auditorfirma Grand Thorthon,

Cienā: 36. Līnija, Spirits & Wine.

Informatīvais atbalsts: TV3 Group, Star FM, Radio SWH, Radio Skonto, Radio TEV, Tvnet, izdevniecība Rīgas Viļņi un jauns.lv,  EHR Latviešu hiti, EHR Grupa un hiphops.lv, Zvaigznāja Komanda.

*Vidēji viens mobilais tālrunis satur 0,034 gramus zelta. Tātad, lai iegūtu nepieciešamo otrreiz pārstrādātā zelta apjomu vienas Zelta Mikrofona” statuetes apzeltīšanai, pietiktu, ja pārstrādē nodotu vismaz 100 mobilos tālruņus. Akcija Akcija Vecais telefons vai Zelta Mikrofons?” norisināsies līdz 2023. gada 1. februārim. Savus vecos mobilos tālruņus iespējams nodot ELVI” veikalos visā Latvijā. Ikviens, aicināts par savu labo darbu informēt arī pārējos, ievietojot ziedošanas brīdī uzņemtu foto ar tēmturi #zalaismikrofons savu sociālo tīklu profilos.

Be the first to comment

Leave a Reply