Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2021 laureāti

FOTO: Ritvars Stankevičs

16.martā tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju centra tika paziņoti aizvadītā gada spožākie ieraksti Latvijas mūzikā, kas bija iesniegti šoreiz rekordlielā skaitā.

Mūzikas ierakstu gada balvas tika pasniegtas jau 25.reizi. Metālmākslinieka Armanda Jēkabsona izgatavotās Zelta Mikrofona statuetes tika pasniegtas 22 kategorijās. Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā tika pasniegta bērnu vokālajai studijai “Knīpas un Knauķi”. Vienīgais mūziķis, kurš balvu pasniegšanas ceremonijā saņēma vairākas Zelta Mikrofona statuetes, ir reperis ansis, kura albums “Liela māksla” tika godināts kā 2020.gada Labākais hip-hop mūzikas albums un Gada albums.

Ceremonijā uzstājās Maestro Raimonds Pauls kopā ar Gunti Skrastiņu, grupa Instrumenti un dīva Linda Leen. Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže izpildīja visvairāk nominēto dziesmu (kopskaitā trīs kategorijās) “Laime šī”. Izskanēja Ivo Fomina dziesmas “Tu man esi” un Aijas Andrejevas un Zebrenes dziesmas “Šamanis” pirmatskaņojumi.

Šī gada Eirovīzijas dziesmas ”The Moon is Rising” skatuves pirmatskaņojumu izpildīja Samanta Tīna, savukārt, uz savas radošās darbības divdesmitgadi atskatījās reperis Ozols kopā ar rolandu če. Ar priekšnesumiem uzstājās arī Chris Noah Jāņa Ruņģa Klātbūtne, debitante Loreta Reide un rokmūzikas apvienojums ar hip-hopu – Nova Koma kopā ar reperiem Edavārdi un Idus Abra.

Balvas laureātiem pasniedza Latvijas Republikas Kultūras ministrs Nauris Puntulis, ilggadējais Zelta Mikrofona ceremonijas vadītājs Fredis, Radio Skonto pārstāvis Valdis Melderis, TV3 ētera personības Kristīne Garklāva un Arnis Krauze, Spēlmaņu nakts laureāts kategorijā Labākais aktieris Kārlis Reijers. Savus kolēģus godināja arī tādi vairākas Zelta Mikrofona balvas saņēmuši mūziķi kā Prāta Vētra, Dzelzs Vilks, Arstarulsmirus, Iļģi, Normunds Rutulis, Roberts Gobziņš, Lauris Reiniks, kā arī iepriekšējās ceremonijas laureāte kategorijā debija – Patrisha. Mūziķus sveica arī LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, Radio Star FM un portāla TVNET pārstāvji.

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) un Micrec PM sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un Kultūras Ministriju, kā arī ar Elektrum un Vivus.lv atbalstu.

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2021 laureāti:

Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums: Yggdrasil – Jānis Ruņģis Izdevējs: Jersika Records

Džeza vai fanka mūzikas albums: Identities – Kārlis Vanags un Latvijas Radio Bigbends Izdevējs: Jersika Records

Elektroniskās mūzikas albums: Dialogue – Kasetes Izdevējs: NABA MUSIC un MELO RECORDS

Hip-hop mūzikas albums: Liela māksla – ansis Izdevējs: Netīrās cilpas

Indie mūzikas albums: Šākātā – Alise Joste Pašizdots

Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums: igo/hermanis/dziesmas – Igo, Aivars Hermanis Izdevējs: Upe tuviem un tāliem

Klasiskās mūzikas albums: Vēja mirdzums – Liepājas Simfoniskais orķestris, Vestards Šimkus, diriģenti Gintars Rinkevičs un Atvars Lakstīgala Izdevējs: SKANI

Metāla mūzikas albums: Control – Tesa Izdevējs: My Proud Mountain

Mūzikas albums bērniem: Nu-ku-smalki-šiki-drū – Laura Polence Izdevējs: Tuta Media

Popmūzikas albums: Tūrists – Dons Izdevējs: Donsmusic

Rokmūzikas albums: Kovārņu mazbērniem – Židrūns Izdevējs: I Love You Records

Šlāgera mūzikas albums:

Nopietni pa jociņam – Guntis Skrastiņš un Raimonds Pauls Izdevējs: “Forte Production”

Tautas vai pasaules mūzikas albums: Dziesmas no Aulejas – Tautumeitas

Gada albums: Liela māksla – ansis Izdevējs: Netīrās cilpas

Dziesma: Antidepresanti – Zebrene & Ozols

Debija: LG ir HH – ŪGA

Videoklips: Kaut kaili – Kautkaili

Koncertieraksts video: Dabas koncertzāle. Geastrum. Basas kājas

Elektrum Gada dziesma: Dzeguzes balss – Carnival Youth

Radio hits: Haosā – Astro’n’out un Sudden Lights

Labākais albuma dizains: Kompozīcijas – Triānas Parks Foto Elizabete Džeina Rubene, dizains Policy Production

Mūža ieguldījums Latvijas mūzikas attīstībā: Knīpas un Knauķi

Be the first to comment

Leave a Reply