ŽIDRŪNS un LES ATTITUDES SPECTRALES 18. novembrī koncertēs Vagonu Zālē

“Židrūns” jau padsmit gadus spēlē savdabīgu rokmūziku laikmetam, kas nācis pēc postpanka, posthārdkora un “stoner” roka. Tas ir reizē histērisks, reizē truls un reizē slīpēts enerģijas kūlis. Teksti ir latviešu valodā, arī tās dialektos, variācijās.
Grupai ir izdoti četri, dalībnieku kopīgi komponēti oriģinālmūzikas albumi “Židrūnam sāp” (2008, SKYR), “Židrūns dzeltenbaltdzeltenais” (2010, SKYR), “Židrūns un tas, ko nevar nest” (2016, I Love You Records), “Židrūns kovārņu mazbērniem” (2020, I Love You Records).


Kvartetā spēlē Ritvars Bīders (iepriekš arī “Gultā ar Fantomasu”, “Lokators”), Ulvis Urtāns (iepriekš arī “Mazie smirdīgie kociņi”, “Lokators”), Anrijs Korps (iepriekš “9 Horizon”) un Klāvs Kalnačs (spēlē arī “Nielslens Lielsliens” un solo kā Siensliens).

„Les Attitudes Spectrales” ir roka grupa, kas spēlē daudzveidīgu mūziku, kas pārstāv garāžroku, pankroku, psihedēlisko roku un citus apakšžanrus.
Grupa izveidojās 2013. gadā kā Latvijā dzīvojošā francūža Žiljēna Stārka (franču: Julien Stark; balss, ģitāra) un latvietes Rūtas Starkas (balss, bass) duets. Abi divatā ierakstījuši pirmos divus albumus. Vēlāk grupai pievienojās Mārtiņš Kuzmins (bungas) un Adrians Grīns (ģitāra).
Grupas kontā ir trīs albumi, no kuriem pēdējais Francijā bāzētās ierakstu kompānijas “Specific Recordings” paspārnē izdots arī vinila plates formātā. Šobrīd norit darbs pie ceturtā studijas albuma, no kura pirmais singls “Hidden Mothers”, kas iznācis 31.oktobrī, būs dzirdams arī koncertā. Jaunais albums gaidāms 2023. gada pirmajā pusē.

Ieeja no 19:00, koncerts 20:00

Be the first to comment

Leave a Reply