“Very Cool People” dosies koncerttūrē pa Dienvidkoreju

"Very Cool People"
"Very Cool People"

Autors: Kaspars Zaviļeiskis

Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People” jau drīzumā dosies koncerttūrē pa Dienvidkoreju, pirms tam vēl sniedzot pāris koncertus arī dzimtenē. Tāpat grupa turpina katru mēnesi publicēt jaunu videoklipu, kā jau tas tika solīts vasaras sākumā.

Grupa “Very Cool People” (VCP) Dienvidkorejas tūrē dosies paši saviem spēkiem, pateicoties labam koncertam pērn “Mama Jazz” festivālā Viļņā, kur viņus pamanīja Āzijas mūzikas industrijas pārstāvji un piedāvāja VCP šogad augustā sniegt koncertus Dienvidkorejā. Koncerti šajā eksotiskajā valstī notiks 18. augustā Nami salā, 19. augustā Daegu festivālā, 21. augustā Ulsanas džeza festivālā, 23. augustā Busanas mākslas telpā “Space UM” un 25. augustā Gvangdžu pasaules mūzikas festivālā. Pēc šīs tūres grupa cer uz jauniegūtu fanu bāzi, lai varētu atgriezties Dienvidkorejā ar koncerttūri arī kādu citu gadu. Grupa uz Koreju dosies pilnā sastāvā: Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Jēkabsons (tenorsaksofons), Kristaps Ļubovs (baritonsaksofons), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Vitkus (taustiņi) un Valters Sprūdžs (bass), bet Andri Buiķi pie bungām šoreiz aizstās Miķelis Vīte.

Pirms tam gan VCP vēl sniegs pāris koncertus tepat Latvijā – 1. augustā pulksten 19.00 JIP “Mārupīte”, kas atrodas Mārupē pašā Mārupītes gatves galā meža ieskāvumā, un 11. augustā pulksten 16.30 Valmieras “Tintē”.

Sākot ar jūniju katru mēnesi VCP piedāvā saviem klausītājiem jaunu videoklipu, kur redzama grupas uzstāšanās dzīvajā izpildījumā. Klipi izveidoti sadarbībā ar Valdi Krūmiņu un Rīgas pasākumu norises vietu “One One” un tie tapuši četrām dziesmām no jaunākā albuma “Heya Some Kind of Fish…” – “Camel’s Desert Party”, “Cats Don’t Speak”, “Squash Express” un “Conde De Pimientos”. Pirmie divi klipi jau prezentēti, nu pienākusi kārta arī trešajam. Dziesmas “Squash Express” dzīvais ieraksts tapis ar AKKA/LAA autora stipendijas atbalstu.

“Very Cool People” ir viena no aktīvākajām un atraktīvākajām Latvijas fankmūzikas grupām, kas cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu ikvienam. VCP spēlē oriģinālmūziku, iekļaujot dažādus jazz, funk, soul, klezmer, rock un hip-hop mūzikas elementus.

VCP līdz šim laiduši klajā četrus albumus, kas visi tikuši nominēti Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvai: “Very Cool People” (2009), “Cruising in the Trolley” (2012) “Funkology” (2015) un “Heya Some Kind Of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas” (2017).

 

Be the first to comment

Leave a Reply