Valērijs Cīrulis un Ilona Balode publisko dziesmu “Uzkāriens”

Duets Ilona Balode & Valērijs Cīrulis plašāku atpazīstamību guva pagājušajā, 2021. gadā,  startējot ar dziesmu „Pasaciņa“ , kas tika iekļauta LTV1 „Latvijas Sirdsdziesma“ aptaujā, kur noturējās  gandrīz visu pirmo pusgadu. 
Šī dziesma – „Uzkāriens“, gan vairs nebūs tik maiga. Tā ir par citiem laikiem un citu tematiku. Te pasakas ir beigušās. 
Lai arī dziesmas iedīgļi meklējami senākā pagātnē, kad Ilona un Valērijs vēl darbojās kopā ar citiem biedriem industrāli gotiskā roka grupā „Abstinence“, abi mākslinieki nolēma šo dziesmu ierakstīt reālitātē tieši šobrīd. Jo, šķita, ka pasaule ir kļuvusi tik sarežģīta, ka ar saulainām dziesmām vien vairs nepietiek. 
Šis mums visiem ir tāds nedaudz „uzkāriena“ laiks, kad īsti vairs nesaprotam veco kārtību un to, kāda ir (un vai vispār vēl ir) – jaunā. 


Dziesmas mūzikas autors  – Valērijs Cīrulis. 
Vārdu autore – Ilona Balode.
Dziesma ierakstīta un miksēta Mārtiņa Burkevica ierakstu studijā. Māsterēta – Ginta Solas studijā.
Aranžija, ģitāra, bekvokāls  – Valērijs Cīrulis.
Vokāls- Ilona Balode.


Dziesma ir iekļauta dueta tikko kā tapušajā mūzikas albumā „Plāni“. Tas ir viņu pirmais kopīgais mūzikas albums, kurā arīdzan pārējās dziesmas ir ar Valērija mūziku un Ilonas Balodes vārdiem. Tas ir albums – introspekcija: to sastāda abu kopā paveiktais agrākos gados un tagad radītais. Šobrīd albums pieejams elektroniski  https://valerijs-cirulis.bandcamp.com/ , taču, drīzumā būs iespēja to iegādāties materializētā veidā – kā CD. Albuma mākslinieciskā noformējuma autore ir Austra Cukura. 

Valērijs Cīrulis agrāk spēlējis grupās „Dzelzs Vilks“ , Hell Patrol“, Abstinence“, kā arī ir grupas „Jauno Jāņu Orķestris“ dalībnieks. Savukārt, Ilona Balode ir aktrise, grāmatas „Rīga-Pekina“ autore, grupas „Abstinence“ soliste, vairākus gadus spēlējusi duetā Ūdris & Balode kopā ar Rolandu Ūdri, jeb Ūdrīti.

Be the first to comment

Leave a Reply