Vagonu zālē notiks Latvijas dzejas jaunradei veltīts koncerts “Vārdi”

FOTO: Laima Jaunā

13. jūlijā kultūrvietā Vagonu zāle notiks Latvijas dzejas jaunradei veltīts koncerts Vārdi, kura ietvaros tiks prezentēts tikko no Eiropas koncerttūres atbraukušā mūziķa Reiņa Jaunā nupat iznākušais albums. Kopā ar Reini koncertā uzstāsies pasauli apceļojis mūziķis The Flamenco Thief no Lielbritānijas, ar kuru pēc koncerta Reinis dosies Baltijas un Somijas koncerttūrē, kā arī čelliste Erna Daugaviete un multiinstrumentālists, rakstnieks Harijs Vagrants. To visu papildinās Zīmējumu teātris ar ilustrāciju improvizāciju.

Zīmējumu teātri pārstāvēs režisors Varis Klausītājs, kurš ir arī profesionāls mūziķis, un ilustrātore Lote Vilma, kura pazīstama arī kā dzejniece, raidījuma Bronhīts veidotāja, grāmatu ”Tornis” un ”Meitene” autore. Zīmējumu teātris un Reinis Jaunais jau iepriekš sadarbojušies Čaka balvai nominētās izrādes ‘’Jaunais Čaks Klausītājs’’ tapšanā. Koncerta laikā uz skatuves taps lielformāta glezna, zīmējumiem topot improvizācijā.

Reinis Jaunais nupat pabija Eiropas kncerttūrē, kuras ietvaros sniedza 20 koncertus Itālijā, Čehijā, Polijā, Vācijā, tostarp ReLive Abruzzo un Notte dei Folli festivālos. The Flamenco Thief, īstajā vārdā Kreigs Sutons, ir nepārtrauktā ceļojumā esošs instrumentālās mūzikas autors no Bristoles, kurš koncertējis teju visā Eiropā, kā arī Brazīlijā, Japānā, Marokā un citur. Reinis ar Kreigu iepazinies festivālā un viens otram jau vairākkārtīgi palīdzējuši koncerttūru rīkošanā. Arī pēc šī koncerta Reinis ar Kreigu dosies koncerttūrē un mūziķi 14.jūlijā uzstāsies Atmodas dārzā Liepājā, 15. jūlijā Mākslas piknikā Lūznavas muižā, 21. jūlijā Puķudruvās Lēdurgā, 22. jūlijā Spuņciemā, kā arī Viļņā, Kauņā, Tallinā, Helsinkos un Hoovus festivālā Igaunijā.

Harijs Vagrants ir multiinstrumentālists, kurš programmā ienesīs globālās mūzikas noskaņu, spēlējot persiešu santuru, rav vast bungu, indiešu harmoniju un citus instrumentus. Arī šis mūziķis ir ar raibu ceļojumu pieredzi, par ko sarakstījis grāmatu ‘’Ielu muzikanta dienasgrāmata’’, kas gan ir izpārdota, tāpēc šogad tai plānots publicēt turpinājumu. Savukārt  Erna Daugaviete ir strauju popularitāti gūstoša jaunās paaudzes čelliste, kura sadarbojusies ar virkni labi pazīstamu muziķu Latvijā un ārpus tās.

Koncertā izskanēs dziesmas ar dzejnieku Māra Salēja, Annas Sintijas Ivanovas, Janas Egles, Haralda Millera, Daiņa Deigeļa, Noras Jakovelas vārdiem. Nesen iznākušo albumu ‘’Vārdi’’ var noklausīties teju visās straumēšanas platformās. Albuma ieraktos piedalījusies arī vokāliste Katrīna Dimanta un multiinstrumentālists, elektroniskās mūzikas producents Kapteinis Reinis.

Koncerts notiks ar VKKF atbalstu. Albums Vārdi tapis ar AKKA/LAA radošās stipendijas atbalstu. Vairāk informācijas atrodama mājaslapā www.reinisjaunais.com 

Be the first to comment

Leave a Reply