Vācijas inovatīvie metālisti AHAB koncertēs Rīgā

AHAB ir Vācijas funeral doom metal grupa kopš 2004. gada, unikāli ar sava žanra izveidi – dažādu jūras stāstu interpretācija mūzikā.

Pēc septiņu gadu garākas pauzes, aizgājušā gada janvārī grupa izdeva savu jaunāko, pēc skaita piekto albumu „The Coral Tombs” un 30. martā viesosies Rīgā, kas būs vienīgais grupas koncerts Baltijas valstīs.

Kapteiņa Nemo piedzīvojumu cienītājiem šis noteikti patiks- muzikāls skaņu celiņš okeāna un arī cilvēka dabas dzīlēs. Lēns, smagnējs, biedējošs, meditatīvs, reizē sabalansēti interesants un melodisks.

Grupa, sākotnēji, kā duets (Daniels Droste un Kristians Hektors) radīta 2004. Gadā, lai muzikāli interpretētu dažādu laikmetu stāstus par jūru, okeāniem un dzelmi kā tādu.

Divus gadus pēcāk debijas albums „The Call Of TheWrethed Sea” tiek izdots izdevniecības „Napalm Records” apgādā.

Un pasaule ir vairāk kā sajūsmā. Pirmā zemūdens dzīles pētošā metāla grupa ir klāt un rosina domāt, pētīt to arī klausītājus. Reizē, arī pirmā funeral doom metal žanra grupa, kas iekarojusi Vācijas mūzikas albumu čārtus.

Grupas kontā nospēlētie festivāli „Hellfest” , „Summer Breeze” , „Wacken” , „Brutal Assault” , „Inferno” , „Roadburn” , „Damnation” un daudzi citi. Albumos interpretēti tādi romāni kā: „Mobijs Diks” , „” Vaļu kuģa „Essex” Vraks” (Ovens Čeiss) , E. A. Poe un W. H. Hodžgsona darbi.

AHAB ir: Stefans – bass, Kriss ģitāra, Daniels – balss, ģitāra, Kornēlius – bungas.

Grupas daiļrade: „The Oath” (Demo, 2005) , „The Call Of The Wretched Sea” (2006) , „The Divinity Of Oceans” (2009) , „The Giant” (2012) , „The Boats Of The Glen Carrig (2015) , „ The Coral Tombs” (2023)

Nekādu pārsteigumu aizgājušā gada un grupas jaunākā albuma kontekstā – tas ieguva „Gada Albums” statusu prestižajā Vācijas mūzikas portālā Metal.de un tikpat prestižā žurnāla Metal Hammer pozīcijā nr.1 Doom/Sludge mūzikas žanra topā.

Koncertu ievadīs pašmāju skatuves doom/death metal jubilejas 20 gadi sasniegušie „FRAILTY” un viesi no Polijas – doom/funeral metal grupa „Death Has Spoken” .

Ieeja no 18:00, koncerts 19:00, biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply