Tuvojas panku festivāls “Humanicide”

Spread the love

Autors: Gustavs Gailītis

11. janvārī klubā “Republika” jau otro gadu pēc kārtas notiks vienas dienas panku festivāls “Humanicide”. Festivālā uzstāsies sešas grupas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. To rīko kopiena “Diskultur”, kuras viens no biedriem ir Dāvis, plašāk pazīstams kā DaveRaven.Pirmā grupa uzstāšanos sāks 20:30, un mūzika dārdēs līdz 01:30.

Turpmāk Dāvja skatījums uz “Humanicide” un “Diskultur”.

 

Kas ir Diskultur un kā tas izveidojās?

Diskultur sākās 2013. gadā, kad 15 gadu vecumā mēs, mazie panki, nospēlējām pirmo koncertu ielu muzikanta dzimšanas dienas pasākumā viņa dzīvoklī Bišumuižā. Izlūdzāmies instrumentus tā laika rokenrola grupai “Naktī Peldēties Aizliegts” un nospēlējām savus trīs gabalus. Tā nu mums tas viss sākās; skuvām viens otram grebenes, zagām “SexPistols” kreklus no Randoma un mēģinājām tikt garām apsargiem visos +18 pankroka koncertos. Vienā mirklī mums ļoti piebesīja, ka mūsu pieeju dzīvajai mūzikai nosaka vecums, tāpēc noorganizējām savu mini festivālu ar nosaukumu “Negativus”. Piedalīties varēja jebkura grupa, kura vēlējās. “Negativusā” es spēlēju ar divām grupām – pankiem “cubA” un toreizējo skolas projektu “ErdikoHatz”.

Gadu vēlāk, pēc kora mēģinājuma, biju aizgājis pačurāt un krūmos atradu aizaugušu garāžu. Divas nedēļas vēlāk bijām to privatizējuši un nosaucām par “10. bunkuru”, jo es un pārējie “atklājēji” gājām 10. klasē. Nezinu kāpēc, bet sākām tur organizēt dzejas vakarus sveču gaismā. Man tā organizēšana tā iepatikās, ka izveidoju facebook lapu “Kraukļa sūdi”, kurā publicēju visu, ko esmu noorganizējis un izveidojis. Vēlāk “Kraukļa sūdi” kļuva arī par izdevniecību, špikojot ideju no tā laika hipsteru lietas – Nemākslas. Pēc vairāku koncertu un atkārtotu “Negativus” rīkošanas, izdomāju, ka ne uz visiem plakātiem iederas nosaukums “Kraukļa sūdi”, kā arī visas tās lietas bija tik daudz, ka gribējās atsevišķu lapu tikai organizēšanai. Tā nu radās “Diskultur”. Šobrīd “Diskultur” padarīto darbu sarakstā ir koncertu un koncertturneju organizēšana grupām no Baltkrievijas, Baltijas, Jaunzēlandes, Itālijas, Zviedrijas un Somijas. Šobrīd “Diskultur” komandā esam divi, un darbojamies Ikšķilē, Rīgā un Liepājā. Strādājam pie piektdien gaidāmā “Humanicide” festivāla, organizējam zviedru post metāla grupas turneju Baltijā, kā arī grupas “Woodoom” turneju ar koncertiem Latvijā, Igaunijā un Somijā.

 Pastāsti par Humanicide“.

“Diskultur” komandā esmu es un Laura ar segvārdu “Žurka”. Mums abiem dzimšanas diena ir 8. janvārī, tāpēc jau otro vai trešo gadu organizējam mini festivālus, svinot svētkus. Šogad beidzot piešķīrām festivālam nosaukumu – “Humanicide”. Nosaukums ņemts no “Dystopia” dziesmas “HandsthatMold”. Kā jau katru gadu, arī šoreiz pasākums būs bez maksas, un tajā piedalīsies mūzikas grupas, kuru sastāvos ir mūsu draugi. Pagājušo gadu festivāls norisinājās Ķīpsalas apslēptajā pirtsmājā ar dalībniekiem no Lietuvas (Sloga, M.P.I.S.A.) un Spānijā dzīvojošais latvietis “BeyondtheBorders” mūziķis Stass, tas bija viņa atvadu koncerts pirms došanās uz siltajām zemēm. Lielā atbalsta un intereses dēļ šogad koncerts norisināsies lielākā vietā, Vecrīgas bārā “Republika”, un šopiektdien uz skatuves kāps pankroka, blackmetāla un sludge grupas no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Somijas.

Kādas grupas uzstāsies pasākumā, un kā tās tika izvēlētas?

Viena no grupām, kas uzstāsies “Humanicide” festivālā ir grupa, kurā es spēlēju basu – hardcoresludge projekts “Woodoom” no Ikšķiles. Šis būs viens no mūsu turnejas koncertiem, kurā dodamies kopā ar sludge grupu “SkavenVanth”, tāpēc loģiski, ka arī viņi ņems dalību festivālā. Pēc mums uzstāsies pankroka grupa “HuiabellaFantastica”, kuras sastāvā ir trīs alkoholiķi no Tallinas un Helsinkiem. Grupa Latvijā ir biežs viesis, un ar visiem grupas dalībniekiem man ir labs kontakts. Grupai līdzi dosies bundzinieka otrs projekts –”Hobekuul”. Kopš ar savu iepriekšējo grupu “Oytō” uzstājāmies Tartu pankroka festivālā “Punk’nRoll”, es uzturu ciešus kontaktus ar iepazītajiem igauņu draugiem. Līdz ar to uz dzimšanas dienu piekrita atbraukt arī Baltijas lielākais vārds crust panku mūzikas žanrā –”ProjectDekadenz”. Un leišu grupa “Degra”. Reti spēlē koncertus, un viņu uzstāšanos Rīgā es palaidu garām, tāpēc Faustu, grupas vokālistu, aicināju uzstāties pašu pirmo!

Kāpēc izdomāji rīkot Humanicide tieši Republikā?

Ar Vecrīgas bāriem un klubiem tagad ir grūti. Sākumā, kad bija tikai “Depo” un “Nabaklab” monopols, nebija daudz izvēles, bet tagad konkurence starp jaunajām vietām ir izaugusi un vecās vietas vairs netur līdzi – vai nu izbeidzās, vai prasa par to lielu naudu. Tā nu mēs izvēlējāmies lētāko, centrālāko un lielāko vietu, kur festivāls varētu notikt. Ar bāra īpašniekiem esmu sadarbojies arī iepriekš, un nekad nav bijušas problēmas.

Vairāk par festivālu var uzzināt tā facebook lapā: https://www.facebook.com/events/274217993201586/?active_tab=about

Be the first to comment

Leave a Reply