Symbolic un Normejs laiž klajā savu pirmo skaņdarbu “Pelni un Pērles”

Folkroka grupa “Symbolic” izdod singlu sadarbībā ar pieredzējušo metālvokālistu Normeju. Ilgāku laiku klusējusī folkroka grupa “Symbolic” laidusi klajā jaunu singlu “Pelni un pērles”, kas būs pārsteigums gan grupas faniem un tās skanējuma cienītājiem, gan metālmūzikas piekritējiem kopumā.

“Symbolic” jaunā dziesma ierakstīta sadarbībā ar vokālistu Normeju – lai gan mūziķi pagaidām vēlas dziedātāja īsto vārdu paturēt noslēpumā, viņi atzīst, ka tas būs grūti izdarāms, jo šī mūziķa balss tembru ir grūti sajaukt ar kādu citu. Nedaudz paverot priekškaru, “Symbolic” stāsta, ka Normejs jau kopš 90. gadu sākuma aktīvi darbojies metālmūzikā un ir bijis kādas Latvijā ļoti pazīstamas smagās mūzikas grupas līderis.

Grupas oficiālajā diskogrāfijā pagaidām ir tikai viens studijas albums – 2017. gadā izdevniecības “Lauska” paspārnē klajā laistais “Mūžam saule debesīs”. “Grupas “Symbolic” pēdējais studijas ieraksts, dziesma “Dūci, dūci”, nāca klajā 2021. gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā, kā veltījums Latvijas brīvības cīnītājiem,” atgādina “Symbolic” ģitārists Jānis Rage- Raģis. Kopš šī ieraksta ir pagājis krietns laiks, ir uzkrāts jauns
muzikālais materiāls, kurš ir jāiemūžina digitāli. Jaunajos ierakstos būs dzirdams citādāks skanējums: “Symbolic” pārkāpj folkroka sarkanās līnijas, un to palīdzēs paveikt ierakstiem piesaistītais 20. gadsimta sākuma folkloras mantojuma glabātājs Normejs, kura vokāls ir neatkārtojams un kura mīlestība pret mūziku un vēsturi ir kā misija. Normejs nojauc robežas un ievada grupas skanējumu folkroka apokalipsē, un ierastais skanējums kļūst aizdomīgi draudīgs.

Pašlaik projekts “Symbolic un Normejs” strādā pie jauniem ierakstiem, kā arī gatavojas vasaras koncertsezonai.

Be the first to comment

Leave a Reply