Šveices folkmetālisti “Eluveitie” atkal atgriežas Rīgā

"Eluveitie" | Publicitātes foto
"Eluveitie" | Publicitātes foto

Šo svētdien, 17. decembrī, ar jauna albuma prezentāciju Rīgā atgriežas pazīstamais Šveices folkmetāla koklektīvs “Eluveitie”.

“Eluveitie” pie mums ir bijuši jau vairākkārt. 2009. gada februārī šveicieši kāpa uz kluba “Melnā piektdiena” skatuves, iesildot vācu “thrash metal” leģendas “Kreator”. 2013. gada martā “Eluveitie” atkal bija klāt, tikai šoreiz kā zviedru “Sabaton” koncerta atbalstītāji. Pēc tam – 2015. gada oktobris, kad šveicieši jau paši bija “hedlaineru” lomā. Arī savā ceturtajā uzstāšanās reizē klubā “Melnā piektdiena” šī grupa būs vakara galvenie varoņi. Šoreiz viņiem piepalīdzēs novadnieki no “Silent Circus” (spēlē “groove metal/metalcore”) un progresīvā roka grupa “Even Flow” no Itālijas.

“Eluveitie” apvienojušies 2002. gadā, Cīrihes apkaimē. Tā ir ļoti daudzskaitlīga grupa, piemēram, šobrīd tās sastāvā muzicē deviņi (!) dalībnieki. Starp citu, šī grupa ir, iespējams, pasaulē vienīgā, kura sava skanējumu bagātināšanai piesaistīta… leijerkaste. Tāpat “Eluveitie” izmanto arī stabules, mandolīnu, dūdas un vijoles. Lielākā daļa albumu ieturēti “Skyforger”-veidīga folkmetāla garā, bet ir arī akustiskie ieraksti. Oficiālajā grupas diskogrāfijā minēti septiņi studijas albumi, no kuriem pēdējais “Evocation II: Pantheon” izdots šā gada augustā, tas arī ir akustiskais ieraksts, bet nākamais ieplānots jau 2018. gadā. Arī šis skaņu materiāls ir veltīts ķeltu mitoloģijai. “Eluveitie” savu kārti vispār liek uz senu vēsturi: daļa tekstu ir romiešu laikā Alpos skanējušajā gallu valodas paveidā (gaulish), savukārt grupas nosaukums cēlies no Šveices senā nosaukuma (Helvēcija) pirms vairāk nekā 2000 gadiem jau izmirušajā etrusku valodā.

Be the first to comment

Leave a Reply