Šovasar Tallinā norisināsies vienīgais “Megadeth” koncerts Baltijā 

Ar ierasti jaudīgu koncertu 26.jūlijā Tallinas Dziesmusvētku estrādē uzstāsies vieni no trešmetāla “Lielā Četrnieka” slavenākajiem pārstāvjiem – grupa “Megadeth”. Šis būs leģendārās Deiva Masteina apvienības vienīgais koncerts Baltijas valstīs un attiecīgi svētki visiem smagas rokmūzikas cienītājiem.

Biļetes no piektdienas, 3.februāra, plkst. 11.00 visā “Biļešu serviss” tīklā.

Ģitārista, komponista un vokālista Deiva Masteina, un basģitārista Deivida Elefsona 1983.gadā nodibinātā “Megadeth” ir viena no visspilgtākajām trešmetāla un vispār smagā roka formācijām pasaulē. Nu jau 40 gadu garās “Megadeth” karjeras laikā iznākuši 16 studijas albumi,, no kuriem 6 saņēmuši Platīna statusu ASV vien, un kuru koptirāža pārsniedz 40 miljonus. Par tehnisko meistarību un oriģinalitāti grupa saņēmusi kritiķu atzinību, neskaitāms balvas, tai skaitā Grammy un kopā ar “Metallica”, “Slayer” un “Anthrax” tiek pieskaitīta pie nozīmīgākajiem trešmetāla žanra izveidotājiem un attīstītājiem.

Taču pati būtiskākā ir uzticīgo fanu armija, kas pavisam noteikti skaitāma miljonos un apvieno nu jau vairākas paaudzes. Lai vai kurā pasaules vietā atrastos, vai katrā smagākas rokmūzikas pasākumā satiksiet kādu “Megadeth” krekliņā vai kapučjakā, kas liecina, ka grupas atpazīstamība jau sen pārsniedz viena žanra robežas. 

Kā zināms, Deivs Masteins bija “Metallica” pirmais ģitārists vēl pirms grupa izlaida debija albumu. Pārmērīgu apreibinošu vielu lietošanas un savstrapējo nesaskaņu dēļ Deivu no grupas atlaiž, un viņš esot nozvērējies nodibināt grupu, kas meistarības, ģitārspēles ātruma un kopējā smaguma ziņā pārspēs “Metallica”. Jāatzīst, ka tas viņam izdevies, jo tieši meistarīga tehniskā sarežģītība un spēles ātrums ir “Megadeth” vizītkarte. Ļoti daudziem žanra faniem “īstais” trešmetāls ir tieši “Megadeth”. 

Lai arī 1985.g. debija albumam “Killing Is My Business… and Business Is Good!” ir viduvēji panākumi, puiši spītīgi turpina un jau nākamais albums “Peace Sells… but Who’s Buying?” atrod atsaucību plašākā auditorijā. Nākamie – “So Far, So Good… So What!“ (1988), “Rust in Peace” (1990), “Countdown to Extinction” (1992) un tiem sekojošās vispasaules koncertturnejas – panāk to, ka tiek jau pārdoti Platīna tirāžās. Turpmākajos gados ar dažiem neveiksmīgiem izņēmumiem (piemēram, “Risk” (1999)) “Megadeth” izdod albumus, kuri nostiprina apvienības statusu smagās rokmūzikas Olimpā. 

Tekstuāli Masteins bieži pievēršas tādiem tematiem, kā politiskā korupcija, vispasaules sazvērestības, cīņa un karš, emocionālās problēmas un apšaubāmā realitāte “mazajam darba cilvēkam” sasniegt Amerikāņu sapni.

“Bllboard” kritiķi šādi sarindojuši “Megadeth” sacerējumus savā Top 15: Peace Sells, Holy Wars… The Punishment Due, Wake Up Dead, Hangar 18, In My Darkest Hour / Hook in Mouth, Symphony of Destruction, Sweating Bullets, Trust, Good Morning / Black Friday, My Last Words, Mechanix, A Tout le Monde, Five Magics, The Conjuring un Angry Again. Bet protams, ka katram grupas daiļrades pazinējam ir savs iecienītāku kompozīciju tops.

Be the first to comment

Leave a Reply