SMOKIE atgriežas ar jaunu vokālistu

Autors: Jānis Kronbergs

Britu rokeri no Jorkšīras nav beiguši savu eksistenci bet izskatās tikpat aktīvi kā agrāk. Iepriekšējais vokālists Maiks Krāfts izlēmis pamest grupu un viņa vietā stājas bijušās glam rock leģendārās grupas “The Sweet” vokālists Pīts Linkolns. Pītam ir ļoti gara muzikālā pieredze. Viņš ir labs ģitārists un daudzus gadus bijis vokālists daudzās grupās. Un dziesmu autors. Kā viņu pieņems “Smokie” fani, tas ir jautājums, uz kuru atbildēs laiks.

“Smokie” grupai  raksturīgā piesmakusī balss, sākot no Krisa Normena, pēc tam Alana Bārtona (kurš traģiski gāja bojā autokatastrofā), un Maika Krāfta (varbūt ne tik piesmakusi) uzliek zināmas saistības Pīta Linkolna izpildījumam. Vai viņš spēs nodziedāt “Living next door to Alice”, (“Smokie” lielāko hitu) “Smokie” cienīgā manierē, to rādīs laiks. Taču pēdējais koncerts Reikjavikā (Islande) liecināja, cik ļoti cilvēkiem pietrūka “Smokie”. Viena no retajām grupām, kur komandas darbs spēlē gandrīz lielāku lomu nekā  vadošais vokāls. Varbūt vienīgi ne Krisa Normena gadījuma. Bet varbūt arī viņa gadījumā.

Gadiem ilgā Pīta Linkolna nodošanās mūzikai te šķiet svarīgāka nekā jebkas cits. No oriģinālā sastāva palicis ir vienīgi basists Terijs Atlijs, lai gan pat viņš nebija pats pirmais ar ko aizsākās Smokie. Gadu gaitā ir mainījušies dalībnieki, bet palikušas dziesmas. “Don’t play your rock’n’roll to me”, “Oh, Carol”, “If you think you know how to love me.” Un nepretenciozais, ritmiskais skanējums un dziesmas, kas nekad nestāsta par politiku vai citām aktuālām tēmām. Par mīlestību – jā. Un neskaitāmi hīti. Un fakts ka viņi vēl arvien eksistē, vēl no 1964. gada.

Šobrīd atsācies aktīvs koncertu darbs, sākumā pa Skandināvijas valstīm bet grafiks aizpildīts jau līdz nākamā gada aprīlim. Acīmredzot tā ir mūzika, kas vēl arvien ir vajadzīga. Un Pīta Linkolna parādīšanās ir tikai likumsakarīga. Lai turpinātu iesākto. Lai ietu tālāk. Lai atbrauktu atkal uz Latviju un dziedātu “Something’s making me blue”. Lai Terijs Atlijs varētu iedzert glāzi sarkanvīna tieši koncerta laikā. Terijs Atlijs (bass), Stīvs Pinels (sitamie instrumenti), Mārtins Bulards (taustiņi), Miks MakKonels (vadošā ģitāra), un nu arī Pīts Linkolns ( ģitāra un balss) negrasās apstāties. Un nu Pīts Linkolns turpinās, to ko iesāka Kriss Normens, Alans Bārtons un Maiks Krāfts. Lai veicas! Jeb kā pravietiski stāstīja viens no “Smokie” hītiem – “Changing all the time”

Be the first to comment

Leave a Reply