Smagā rokenrola grupa RŪSA svinēs savu 35. dzimšanas dienu

Smagā rokenrola grupa RŪSA svinēs savu 35. dzimšanas dienu 14. oktobrī klubā “Melnā Piektdiena”.

Koncertā uzstāsies, protams, pati gaviļniece RŪSA savā tagadējā trio sastāvā – vokāls un bass Viesturs “Poļiks” Polikarps, soloģitāras virtuozs Guntars “Gunča” Endzelis un pērkonbungu pavēlnieks Pauls “Čirkainais” Ozols, bet uz atsevišķām dziesmām pievienosies arī kādreizējie grupas dalībnieki – Žerārs Filips, Agris Rostoks un Ilmārs Vekters no pirmā sastāva, Jānis “Levča” Levits (ģitāra, 1989-1991, 2006-2019), pianists Gints Žilinskis (grupā RŪSA spēlēja ģitāru, 1992-1994) un Roberts “Robis” Ceris, kurš uzskatāms arī par pilntiesīgu tagadējo dalībnieku, jo aizvieto ilggadējo “Rūsas” ģitāristu Gunču, kad viņš netiek, jo spēlē arī citos sastāvos.

Roberts pazīstams kā grupas “Rebel Riot’ solists un ģitārists, bet RŪSAs jubilejas koncertā viņš uzstāsies ar vēl vienu bandu, kurā spēlē pankroku – JOHNNY & THE BURNOUTS, kas pazīstama ar saviem ekspresīvajiem koncertiem, kuru laikā neviens priekšmets telpā nepaliek mierā, par cilvēkiem un suņiem nemaz nerunājot.

Otri viesi koncertā būs pirmā latviešu meiteņu roka grupa ŠĶEMBAS (hiti Eko, Ejiet dilles! Mīlestība u.c.), kas izbeidza savu darbību deviņdesmito sākumā, bet gandrīz pēc trīsdesmit gadu klusēšanas atkal ir ierindā pēc ilgstošas Viestura un viņa dzīvesbiedres Agitas iniciatīvas, un pirmo atgriešanās koncertu nospēlēja 2020. gadā viņu Pārdaugavas picērijā “Ansamblis”, ko var uzskatīt arī par RŪSAs mājvietu.

Pati RŪSA spēlē dziesmas ar asprātīgiem tekstiem tikai latviešu valodā, bet nereti (Viesturam par lielu pārsteigumu) tikusi dēvēta par latviešu “Motorhead” – nav grūti pamanīt gan Poļika balss tembra un intonāciju radniecību ar Lemiju Kilmisteru, vizuālā stila līdzības un “Rickenbecker” basģitāru viņa rokās, un Viesturs ir arī speciāli devies uz Londonu piedzīvot “Motorhead” koncertu. Ilgus gadus RŪSAi nebija neviena albuma, un to varēja dzirdēt tikai koncertos. Lai saglabātu dzīvo skanējumu un enerģiju, ko grūti iekonservēt, deviņdesmitajos gados bija iecere kopā ar Latvijas metālroka dzīves organizatoru Valdi Bērzvadu izdot kādu labi izdevušos koncertierakstu, bet DAT kasete ar to mistiskos apstākļos pazuda rokenrola melnajā caurumā. Un tikai 2006. gadā grupa izdeva pirmo oficiālo albumu “Uz Pērkoņkrēsliem” (“Gauja Records”), kurā tika apkopotas visu iepriekšējo darbības gadu labskanīgākās jeb laika pārbaudi izturējušās dziesmas. 2013. gadā tika izdots nākamais albums “No vāka līdz vākam”, kas ieguva Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” nominācijā labākais metāla un rokmūzikas albums. Tajā pašā gadā RŪSA saņēma arī “Latvijas Metal Mūzikas Gada balvu” nominācijā 2013. gada grupa, kā arī “Aptiekas Gada balvu” nominācijā 2013. gada labākā smagā grupa. Viesturs ir liels latviešu mūzikas pazinējs un pētnieks – jau vairākus gadus RŪSA gatavo dažādu laiku dziesmu roka kaverversiju albumu, un grupas “Eolika” līderis Boriss Rezņiks jau atzinīgi novērtējis hita “Āgenskalna Tirgus Rīts” smagā roka versiju RŪSAs izpildījumā.

Starp citu, grupas nosaukums nav tas process, kas saēd metālu, no kā cilvēki baidās un ar to cīnās, bet gan dabas parādība, kas redzama “Uz Pērkonkrēsliem” vāciņa bildē. “Kad vasaras beigās redz rūsu liesmojam, tad rūsa krītot un briedinot labību.” – vēstī latviešu tautas ticējums. Rudens ir klāt!

Biļetes uz grupas “Rūsa” jubilejas koncertu iegādājamas www.ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply