SEVER būs Asking Alexandria īpašie viesi visā Baltijā 

Jau pēc nepilnām 3 nedēļām, 27. Jūnijā, sava jaunākā albumu “See What’s on the Inside” tūres ietvaros roka kvintets “Asking Alexandria” uzstāsies Palladium koncertzālē. Tā būs pirmā reize, kad apvienība viesosies Baltijā. Un nu tapis zināms, ka skatuvi pirms visiem trim Baltijas koncertiem iesildīs pašmāju apvienība SEVER.

SEVER dibināta 2016. gadā, un tās sastāvā ir pieci perspektīvi un talantīgi mūziķi: Leonīds Koreņevskis (vokāls), Pāvels Trebukhins (ģitāra), Iļja Peškovs (bass), Staņislavs Kobeļevs (ģitāra), Jevgēnijs Bratuščenkovs (bungas). Grupas muzikālo noskaņojumu un stilu nosaka tādi mūzikas žanri kā post-hardcore un alternative rock.

SEVER ir snieguši vairākus koncertus Baltijas valstīs, piedalījušies roka un metālmūzikas festivālos, kā arī ir dalījuši skatuvi ar tādām ārzemju roka un metāla grupām kā “Crazy Town”, “The Slot”, “Wildways” u.c.

Līdz šim apvienība ir izlaidusi vienpadsmit mūzikas videoklipus, kuri ir saņēmuši ļoti pozitīvas atsauksmes no klausītājiem un faniem. SEVER auditorija pastāvīgi pieaug.

2022. gada maijā mūziķi laida klajā debijas albumu “This Should Have Been A Better Place”, kas sastāv no 10 skaņdarbiem un skar dzīves jēgas meklējumus, eksistenciālo krīzi un personīgus pārdzīvojumus. Šobrīd albums ir sasniedzis vairāk nekā 1 miljonu straumējumu Spotify vietnē.

Pavisam nesen SEVER piedalījās konkursa „Wacken Metal Battle Latvia” finālā un izcīnīja iespēju pārstāvēt Latviju “Metal Battle 2023” konkursa starptautiskajā finālā Vācijā, vienā no lielākajiem metālmūzikas festivāliem “Wacken Open Air 2023”.

Asking Alexandria pēc dažām sastāva maiņām tagad atgriezušies savā sākotnējā formātā – Bens Brūss (ģitāra, bekvokāls), Denijs Vorsnops (vokāls), Džeimss Kasellss (bungas), Kamerons Lidels (ģitāra) un Sems Betlijs (basģitāra). Tādējādi esot izdevies “nonākt pie skaidrības un atsvaidzināt māksliniecisko mērķtiecību”.

Jaunākajam albumam “See What’s on the Inside” (2021) grupa iedvesmu smēlusies no dažām savām agrākajām, laika gaitā pārbaudītajām ietekmēm – “Led Zeppelin”, “Metallica”, “AC/DC”, “Queen”. Savulaik ģitārists Bens Brūss paskaidrojis, ka viņiem nepatīk sacerēt tādu mūziku, kas no albuma uz albumu skan vienādi, tāpēc laika gaitā viņu mūzikas stils ir mainījies.

Vairāk nekā 10 gadu laikā “Asking Alexandria” sasnieguši necerētus panākumus, ko cita starpā iezīmē divi “Zelta” singli (proti, Final Episode (Let’s Change The Channel) un Not The American Average) un trīs albumi pēc kārtas, kas iekļuva Billboard Top 10  — “Reckless & Relentless” (2011), “From Death to Destiny” (2013) un “The Black” (2016).

Papildus pašu koncertturnejām, kuru ietvaros paviesojušies piecos kontinentos, “Asking Alexandria” uzstājušies gan ar “Guns N’ Roses” un “Green Day,” gan “Avenged Sevenfold”, “Alice In Chains” un “Slipknot”.

27. jūnijā “Asking Alexandria” uzstāsies Rīgas Palladium hallē. Biļetes joprojām pieejamas visā “Biļešu serviss” (www.bilesuserviss.lv) tīklā. 

Be the first to comment

Leave a Reply