Saldus kalnsētas parkā izskanējis festivāls Saldus Saule 2022

22. un 23. jūlijā Saldus Kalnsētas parkā, svinot un glabājot Latvijas rokmūzikas tradīcijas un baudot lielisku atmosfēru, ir izskanējis festivāls “Saldus Saule”.

Atgriežoties pēc 2 gadu pārtraukuma ar labu emociju lādiņu un dzīvās mūzikas spēku, divās dienās un naktīs festivāls gleznainajā Saldus Kalnsētas parkā pulcēja vairākus tūkstošus apmeklētāju no visas Latvijas. Uz “Saldus Saules” skatuves šogad uzstājās 21 mākslinieks. Daudzveidīgajā festivāla programmā  līdzās uzstājās gan latviešu dzīvās mūzikas šī brīza aktuālākās grupas, kā “Citi Zēni” un “Sudden Lights”, gan tādi leģendāri maklinieki kā “Dzelzs Vilks”, Ivo Fomins, “Dzeltenie Pastnieki”, “Pienvedēja piedzīvojumi” un daudzi citi. “Saldus Saules” pļavā visu festivāla laiku darbojās atrakcijas un amatnieku, mākslinieku un dažādu gardumu tirdziņš.

Piektdienas vakaru neaizmirstamu padarīja apmeklētāju lieliskā enerģija, kas sasniedza kulmināciju  “Dzelzs Vilka” uzstāšanās laikā, kad, spītējot negaisam un spēcīgam lietum, dziesmas “Ļauj man tevi” rindas “Lai līst, lai līst..” ieguva pavisam reālu veidolu – apmeklētāji dziedāja līdzi, dejoja lietū un veldzējās pēc dienas tveices. Pēc “Dzelzs Vilka” sekoja daudzu apmeklētāju vakara gaidītākā uzstāšanās, skatuvi ar jautrību un neizmērāmu pozitīvas enerģijas devu pārņēma grupa “Citi Zēni” ar lielisku dzīvo uzstāšanos, apvienojot pop, neo-soul un repa mūzikas žanrus ar trāpīgām popkultūras un ikdienas dzīves referencēm. 

Festivāls “Saldus Saule” ir viens no draudzīgākajiem ģimenēm ar bērniem. Katru gadu festivāla ietvaros sestdienā notiek arī bezmaksas bērnu un jauniešu kocerts “Saldus Saulīte”. Bērnu un jauniešu uzstāšanos vērtē festivāla žūrija. Konkursa “Saldus Saulīte” Grand Prix ieguvēja ir Kristiana Millere no Rīgas, kura izpildīja pašas sarakstītu dziesmu “Vēstules” un ieguva iespēju iesildīt festivāla SaldusSaule 2023 sestdienas vakara lielo skatuvi.

Sestdienas vakaru īpašu padarīja festivāla atsaucīgā un daudzskaitlīgā publika, kuri Kalnsētas estrādes amfiteātri pieskandināja, dziedot līdzi gan vienam no Latvijas iemīļotāko dziesmu autoram Ivo Fominam, gan arī grupu “Rudens Vēju Muzikants” un “Pienvedēja Piedzīvojumi” izpildītajām dziesmām.

Par neatņemamu festivāla “Saldus Saule” tradīciju ir kļuvusi festivāla himnas “Saldus Saule” izpildīšana, godinot Ērika Ķiģeļa muzikālo mantojumu un piemiņu. Ērika Ķiģeļa dziesmas sestdienas pusnaktī izpildīja grupa “Rudens Vēju Mūzikants”, kurā skatuvi dalīja Ķiģeļu divas paaudzes – Fēlikss Ķiģelis un viņa dēls Ēriks Ķiģelis jaunākais. Šogad ar gaišām domām apmeklētāji no sirds dziedāja līdzi iemīļotajām dziesmām; tika godināti arī pavisam nesen Latvijas mūzikai zaudētie talanti, kuri nu dzīvo savās dziesmās un mūsu atmiņās — grupas “Linga” līderis Gvido Linga, ģitārists Edgars Ķauķis un “OPUS PRO” līderis Alex, īstajā vārdā Oļegs Andrejevs.

Festivāls “Saldus Saule” ir senākais joprojām notiekošais rokfestivāls Latvijā. Ik gadu, ar dažiem izņēmumiem, festivāls pulcē apmeklētāju tūkstošus, piedāvājot klausītājiem lieliskāko Latvijas mūziķu uzstāšanos un neaizmirstamu atmosfēru. Pirmais rokfestivāls “Saldus saule” notika 1987. gadā, bet ideja par tā rīkošanu saldeniekiem radās vēl gadu agrāk, lai godinātu 1985. gada 3. oktobrī traģiski bojā gājušo mūziķi, bijušo saldenieku Ēriku Ķiģeli — Latvijas smagā roka aizsācēju, izcilāko sava laika ģitāristu, grupas “Līvi” idejisko līderi, komponistu, kurš rakstīja gan rokbalādes, gan bērnu dziesmas.

Festivāla organizatori saka lielu paldies māksliniekiem, festivāla darbiniekiem, un festivāla brīvprātīgajiem palīgiem, bez kuriem šī gada festivāls “Saldus Saule” nebūtu iespējams. Par atbalstu īpašs paldies biedrībai “Saldus Saule”, Saldus novada pašvaldībai, Saldus TIKS centram, A/S”Aldaris”, RE TV, Radio SWH, restorānam “Stikla Pērlīšu Spēle”, SIA”Bang!”, Kurzemes Radio, Vakara Ziņām, NRA.lv, REFS Production, Saldus Zeme un Ramirent.

Be the first to comment

Leave a Reply