Sākas tautas balsošana par “ELVI gada dziesmu” aptaujā  “Zelta Mikrofons’24”

FOTO: Ritvars Stankevičs

Šodien, 1. februārī, sākas tautas balsojums, lai noskaidrotu klausītāju iecienītāko dziesmu, kas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons’24” noslēguma ceremonijā 8. martā saņems “ELVI gada dziesmas” titulu un tautas mīlētākās dziesmas godu.

“ELVI gada dziesma” ir vienīgā nominācija, kur “Zelta Mikrofona” balvas ieguvēju ar savu balsojumu nosaka nevis mūzikas eksperti, bet tieši mūzikas klausītāji. Šajā balsojumā sacenšas Latvijas mūziķu radītās dziesmas, kas tapušas pagājušajā gadā. Vērtēšanai šajā kategorijā tika iesniegtas 132 dziesmas, ko izpilda 104 dažādi mākslinieki, taču fināla balsojumam tiek virzītas desmit populārākās.

Par mūzikas klausītāju balsīm “ELVI Gada  dziesmas” nominācijā šogad sacenšas: “Triānas Parks” ar dziesmu “Es gaidu ziemu”; Fiņķis un Patrisha ar dziesmu “Raķešu Zinātne”; “Astro’n’out” ar dziesmu “Manifestē”; “Sudden Lights” un Gustavo ar dziesmu  “Adata un diegs”; Apvienība “Tev tuvumā” ar dziesmu “Kad gulbji aizlaižas”; Aija Andrejeva, Olga Rajecka ar dziesmu “Viņa ir mana terapija”; Miks Galvanovskis ar dziesmu “Par savu zemi saukt”; “Instrumenti” ar dziesmu  “Runā Rīga”; Intars Busulis ar dziesmu  “Spēlē savā burvju flautā” un Dons ar dziesmu  “Divatā”.

“Esmu priecīga, ka “ELVI gada dziesma” jau trešo gadu ir tā “Zelta Mikrofona” nominācija, kas saved kopā mūzikas radītājus ar tās klausītājiem. Lielā mūziķu interese par šo nomināciju, manuprāt, tikai apstiprina – klausītāju mīlestība un atzinība ir vērtīgākā balva, kas mudina attīstīties un radīt arvien jaunus skaņdarbus. Tieši tāpēc es aicinu visus līdz 8.martam balsot par savu favorītu, jo katra balss ir mazs “paldies” mūziķiem par to, ko viņi dara,” saka SIA ELVI Latvija valdes locekle Laila Vārtukapteine.

Balsojums  no 1. februāra plkst. 10.00 līdz 8. marta plkst. 23.00 norisinās šeit: https://www.tv3.lv/zeltamikrofons/elvi-gada-dziesma/. Klausītāji par savu favorītu var balsot vienu reizi dienā, un tie, kas būs atstājuši kontaktinformāciju, piedalīsies arī 100 eur vērtas ELVI dāvanu kartes izlozē – laimīgais tiks izziņots 11. martā.

“Zelta Mikrofons’24” atklāj, ka ceremonijas koncertā 8. martā uzstāsies: Aminata, Patrisha un Fiņķis, “Singapūras satīns”, “Rūsa”, “Sudden Lights” un Gustavo, “Dzeguzīte” un “Dzintariņš” kopā ar Edvardu Strazdiņu, Paulu Saiju, Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aija Andrejeva un Ansis kopā “Baltic Groove Orchestra”, Chris Noah,  fonds “Līdzskaņa” – Atis Zviedris, Jānis Stībelis un “ODIS”, “Bermudu divstūris”,  “Credo”.  Iespējami programmas papildinājumi.

“Zelta Mikrofons’24” ceremonija notiks 8. martā pasākumu un konferenču centrā “ATTA CENTRE” (Krasta iela 60). Pasākumu vadīs Sanda Dejus un Mārtiņš Spuris, un klātienē to iespējams apmeklēt arī skatītājiem. Pasākuma biļetes nopērkamas ekase.lv. Pasākuma tiešraide TV3 ēterā sāksies 8. martā plkst. 21.15  un to varēs vērot arī TV3 Play, tv3.lv un Go3 – pēc ceremonijas ieraksts būs pieejams Go3 “series” sadaļā un TV3 Play. Savukārt, uz ceremonijas pēcballīti mūzikas cienītājus gaidīs koncertzāle un Baltijā lielākais nakts klubs “Tower” (Brīvības iela 214b). 

“Zelta Mikrofons’24” tapšanu atbalsta Latvijas Producentu un Izpildītāju apvienība (LaIPA), Zaļā josta, Elektrum un Elvi, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports. Oficiālais auto MAZDA, oficiālā tipogrāfija “Dardedze Hologrāfija”.

Informatīvie partneri: TV3 Group, TVNET, izdevniecība SANTA, Radio SWH, Radio SWH Rock, EHR Radio Latviešu Hiti, Skonto, Radio TEV, Kurzemes radio, hiphops.lv

Be the first to comment

Leave a Reply