Rokkafejnīca turpina svētdienas blūzu koncertsēriju

"Honey B. Family" | Publicitātes foto
"Honey B. Family" | Publicitātes foto
Spread the love

Latvijas 1. Rokkafejnīca turpina piedāvāt kvalitatīvu ārvalstu blūza mākslinieku koncertus – šoreiz blūza svētdienu pasākumu sērijā 21. janvārī uzstāsies somu trio “Honey B. Family” no Somijas un Latvijas blūza krusttēva Jāņa Vanadziņa trio.

Šoreiz blūza svētdienas galvenie mākslinieki jeb “hedlaineri” būs “Honey B. Family” ar Esu Kuloniemi priekšgalā. Viņš ir diezgan pazīstams mūzikas žurnālists, kurš arī raksta un tulko grāmatas, jau kopš 1980. gada vada populāru radio raidījumu par blūzu, kā arī ir aktīvi spēlējošs ģitārists un visnotaļ labs blūza vokālists. “Galvenais soms blūzā” – tā viņu dēvē kolēģi. Kopš 80. gadu sākuma viņš muzicē kopā ar savu dzīvesbiedri Aiju Pūrtinenu – Sibeliusa Mūzikas akadēmijas profesori un vokālisti, kā arī basģitāristi. Ģimenes grupā “Honey B. Family” kā trešais muzicē abu dēls Mozess Kuloniemi – bundzinieks un vokālists, kurš vēl ir tīņa gados, bet Somijā jau guvis atpazīstamību gan kā blūza, gan kā džeza mākslinieks. Pērn pavasarī nāca klajā trio debijas albums “Honey B. Family Sings & Plays”, kurā iekļauti gan oriģināldarbi, gan tradicionālie blūza gospeļi. Cik noprotams, tad Rīgā tiks piedāvāta tieši šī programma, ko speciālisti raksturo kā dzīvu slaidģitāras un afroamerikāņu poliritmu sadziedāšanos.

Savukārt Jānis Vanadziņš šoreiz uz skatuves sāks ar savu jaunāko sastāvu. Kā zināms, latvju blūza krusttēvam patīk eksperimentēt un atrast mūzikā arvien jaunu aizrautību, kas viņa karjerā rezultējies daudzu jaunu sastāvu formēšanā. No garā saraksta īpaši izceļami tādi nosaukumi kā “Blues Band Riga”, “Hot Dogs”, “Dogs & Catfish” un “Mozambika”. Jaunā trio pamatsastāvs, kas atbilstoši apstākļiem, noskaņai un mērķiem tiek papildināts arī ar citiem mūziķiem, kopā spēlē vairāk kā gadu. Līva Drēviņa ir muzikāli izglītota dziedātāja, kura dzied arī akadēmiskajos koros un vokālajos ansambļos. Ģitārists Miķelis Vanags spēlē un dzied dažāda stila ansambļos, tostarp Viļņa Kundrāta “Baltā Klints”. Šoreiz Jāņa Vanadziņa trio būs papildināts ar vēl diviem mūziķiem. Dina Skreitule ir vijolniece, kura spēlē žanriski plaša spektra mūziku – viņa ir (vai bijusi) grupu “Hospitāļu iela” un “Suņa stunda” dalībniece, piedalījusies arī Gundara Ruļļa ierakstos, vairākkārt saspēlējusies arī ar Jāni Vanadziņu. Savukārt perkusionists Egils Rupenheits sev un citiem par prieku kopā ar Vanadziņa trio ik pa laikam mēdz uzspēlēt kastveidīgo ritma instrumentu, ko sauc par kahonu. Kā jau var noprast no šāda sastāva salikuma, Jānis šoreiz nolēmis piedāvāt akustiskāku, autentiskāku blūzu, kas ļaus izbaudīt šā žanra pirmsākumu muzikāli romantisko noskaņu.

Be the first to comment

Leave a Reply