Rokkafejnīca turpina blūza koncertsēriju ar izciliem Somijas blūzmeņiem

Grupas Publicitātes Foto
Grupas Publicitātes Foto
Spread the love

Autors: Kaspars Zaviļeiskis

Latvijas 1. rokkafejnīca Vecrīgā turpina piedāvāt neparastu un augsti kvalitatīvu ārvalstu blūza mākslinieku koncertus. Pasākumu sērijā “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” 25. martā Mārstaļu ielā 2/4 uzstāsies viena no ievērojamākajām Somijas blūza grupām – “Dr. Helander & Third Ward”.

Dr. Helander ir Somijā ļoti labi zināms blūza ģitārists un vokālists, kurš šajā grupā spējis piesaistīt vēl divus ne mazāk zināmus somu blūza vīrus – savā zemē par Blūza ministru dēvēto basistu un ģitāristu, ģimenes grupas “Honey B. Family” sastāvā Rīgā jau muzicējušo Esa Kuloniemi un bundzinieku Leevi Leppanen. Grupas nosaukums “Third Ward” aizgūts no Teksasas pilsētas Hjūstonas rajona, kur bieži uzstājās leģendārais amerikāņu blūzmenis Lightnin’ Hopkins. Nosaukums nav izvēlēts nejauši, jo šie trīs somu vīri paši iemieso ilgstošu blūza pieredzi un dziļu šā mūzikas stila izpratni.

Jau sešdesmitajos gados Ilkka Helander jeb Dr. Helander bija iemīlējies blūzā pāri ausīm, par saviem sākotnējiem varoņiem izvēloties britu blūza vilni un Džimija Hendriksa galvu reibinošās ģitāras piruetes. Pēcāk viņš pievērsās jau ļoti rūpīgai autentiskā blūza jeb tā sauktās roots mūzikas izpētei un arī šajā stilā ieturētu jaunu dziesmu sacerēšanai. Dr. Helander fantastiskā spēja uztaustīt blūza sakņu nervu un piedāvāt niansētu tā skanējumu nav atstājusi vienaldzīgus mūzikas kritiķus un blūza melomānus visa pasaulē.

“Third Ward” trijotne bieži sadarbojusies gan koncertos, gan studijas darbos. Esa Kuloniemi un Leevi Leppanen piedalījās arī Dr. Helander jaunākā, 2015. gadā klajā nākušā albuma “Country Boy” ierakstā. Tajā dzirdama akustiska interpretācija par klasisko blūzu, ko palīdzējis īstenot 2014. gada labākā blūza albuma “Grammy” balvas ieguvējs, leģendārais amerikāņu mutes harmoniku spēlētājs Charlie Musselwhite. Lai arī šis ir izteikti akustisks albums, tajā ne mazāk kā iepriekšējās platēs dzirdama “Third Ward” raksturīgā muzikālā ekspresija, ko koncertos grupa tik tiešām arī izpleš plašā stilistikā no Čikāgas elektrificētā blūza līdz Misisipi deltas nepiespiestajai akustikai. Turklāt Dr. Helander dziedājums izklausās tik autentisks, ka pat amerikāņi mēdz brīnīties, uzzinot viņa patieso tautību. Arī skatuves harismu šiem vīriem neviens nav noskaudis, tādēļ uz viņu koncertiem blūza fani nav divreiz aicināmi, lai kur “Dr. Helander & Third Ward” uzstātos.

Pasākumu sērija “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” (“Sundays Blues Festival at Rock Cafe”) ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu sērija aizsākās jau 2017. gada pavasarī.

Koncertsērijas organizētājus patīkami pārsteidzis tās apmeklētāju vecuma diapazons – no tīņiem līdz pat cienījama vecuma kungiem un dāmām. Tas ļāvis secināt, ka blūzs ir

iespējams visdemokrātiskākā mūzika, kas vieno visus Rokkafejnīcas potenciālos apmeklētājus. Pasākuma cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus mājīgajā Reiterna nama atmosfērā, kur ir tehniski izcili aprīkota skatuve ar lielisku redzamību no jebkuras vietas zālē.

Pasākumu atbalsta Somijas vēstniecība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Koncerta sākums plkst 18.00. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai bilesuparadize.lv. Iepriekšpārdošanā to cena ir 8 eiro, pasākuma dienā Rokkafejnīcā – 12 eiro.

Galdiņu rezervēšana – banketi@rockcafe.lv vai 26678555

Be the first to comment

Leave a Reply