Rīgas modern metal grupa Stagnant Project izdod singlu un video “Vantablack”

Spread the love

Modern metal grupa “Stagnant Project”, kas Latvijas metālmūzikas skatuvē pazīstama ar savām satīriskām performancēm, nāk klajā ar jaunu singlu Vantablack un oficiālo videoklipu.

Gandrīz gadu pēc albuma The Age Of Giant Monsters iznākšanas, grupa kļuvusi brutālāka un radikālāka gan muzikāli, gan vizuāli. Oficiālais singla video tika filmēts visiem pazīstamajās Rīgas ielās. Video ir ieturēts melnbaltā gammā, kas atspoguļo muzikālās kompozīcijas noskaņu un toni.

“Pēc sižeta, dziesmas liriskais varonis izsauc velnu, smejas par apkārtējo cilvēku neveiksmēm, aicina izdarīt pašnāvību un neizjūt ne mazāko nožēlu. Viņa dvēsele paliek nevis vienkārši, bet absolūti melna. Vantablack ir šī vistumšākā melnās krāsas toņa apzīmējums,” dziesmas saturu raksturoja grupas līderis Pāvels Rutkovskis.
Dziesmas liriskais varonis noliedz tradicionālos uzskatus un tradicionālo uzvedības veidu sabiedrībā: viņš atzīst nihilismu, rupjību un egocentrismu kā vienīgos eksistences pīlārus. Kā atzīmē grupas dalībnieki, dziesma ir veltīta parastam sabiedrības loceklim, kurš vairs neslēpjas aiz maskām un kļūst par sevi.
“Ar šo dziesmu mēs vēlamies pievērst uzmanību tam, cik svarīga ir cilvēka personība un garīgā veselība. Vienkārši padomājiet: ļaunprātīgs cilvēks, manipulators vai jebkurš cits nelietis pats var viegli kļūt par savu darbību upuri. Pirms jūs aizvainojat vai kaut kā nokaitināt citu cilvēku, jums vajadzētu padomāt, kā tas var ietekmēt mani un citus,” skaidro grupas dalībnieki.
Singla atbalstam Stagnant Project plāno rīkot koncertu sēriju ārzemēs, piedalīties vasaras festivālos un sākt studijas darbu, lai realizētu jaunas idejas.

Be the first to comment

Leave a Reply