Rīgā viesosies Zviedrijas viking metal grupa „EREB ALTOR”

Spread the love

Sestdien, 2. Decembrī, Vagonu Zālē, koncertēs Zviedrijas viking metal grupa „EREB ALTOR”

Latvijas klausītājiem grupas „Ereb Altor” vārds nemaz nav svešs, zviedri vairākkārt viesojušies gan Rīgā, gan Bauskā. Mūziķi uzstājušies solo koncertos un festivālā „Zobens un Lemess” , kā arī kaimiņos, mūsu klausītāju ļoti iecienītajā festivālā „Kilkim Žaibu” .

Itāļu grupai „Enisium” gan šis koncerts būs pirmā uzstāšanās reize Baltijas valstīs.

Ereb Altor ir mūsdienās zināmākā Zviedrijas pagan/viking metal mūzikas žanrā spēlējošā grupa, ko dibinājuši grupas „Isole” mūziķi – tolaik vēl bundzinieks Kristers un vokālists, ģitārists Daniels. Grupa spēlē epic doom/viking metal, ir arī izteikta grupas „Bathory” ietekme, ko grupa nekad nav noliegusi.

Grupas kontā jau deviņi pilnie albumi, pēdējais no tiem –  „Vargtimman” – izdots 2022. gadā.

2022. gads uzskatāms par labāko grupas pastāvēšanas laikā – mūzikas apskatnieku un klausītāju lieliskās atsauksmes par jaunāko albumu, koncertēšana lielākajos metālmūzikas festivālos. Tomēr šis gads nesis arī sāpīgu zaudējumu – negaidīti mūžībā devās grupas ilglaicīgais basists Kristofers Elemīrs.

Uzticīgi sev un savam žanram mūziķi turpina darīt to, kas viņiem vislabāk sanāk – radīt Skandināvu mitoloģijas, dabas, folkloras un black metal sajaukuma iespaidotu mūziku, kas turpina priecēt klausītājus visā pasaulē.

Enisum ir ambient black metal grupa no Turīnas Itālijā. Grupa darbojas kopš 2006. gada, sākumā kā viena mūziķa projekts, mūsdienās kā pilnvērtīga grupa.

Žanru var aprakstīt ka atmosfēriskslu black metal, ko caurvij krāšņas ambient mūzikas daļas un izteikta melanholija. Cilvēka un dabas mijiedarbība visprecīzāk raksturo grupas skanējumu.

Mūziķu kontā jau septiņi albumi, no kuriem par pavērsiena punktu kļuva trešais – „Arpitanian Lands” (2015). Tas grupai atnesa gan uzmanību, gan atpazīstamību. Albuma panākumiem sekoja intensīvāka koncertdarbība Eiropā un arī ārpus tās.

Jaunākais albums „Forgotten Mountains” izdots šogad. Grupai šis koncerts būs pirmais Latvijā.

Ieeja no 17:00, pasākums sākas 18:00, biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply