Rīgā viesosies progresīvie skandināvi “Katatonia”

Grupa "Katatonia" | Publicitātes foto
Grupa "Katatonia" | Publicitātes foto
Grupa "Katatonia" | Publicitātes foto
Grupa “Katatonia” | Publicitātes foto

Sandris Vanzovičs, speciāli “LRMA Rock magazine”

Nākamajā nedēļā, 5. decembrī, klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies viena no veiksmīgākajām zviedru progresīvā metāla apvienībām “Katatonia”.

Savulaik 1991. gadā Stokholmā izveidotā “Katatonia” gan Eiropā kotējās pavisam citu iemeslu dēļ – līdzās “Paradise Lost”, “My Dying Bride” un “Anathema” tā bija viena no spēcīgākajām “death doom” grupām. Tās pirmais studijas albums “Dance Of Decembre Souls” (1993) joprojām tiek dēvēts kā šī žanra klasika. Taču, līdzīgi kā nupat Rīgā ar koncertu pabijusī “Anathema”, arī “Katatonia” savā skanējumā pamazām ieviesa dažādus eksperimentus, vokālu pamainīja no tā saucamā “groulinga” uz “tīro”, piesaistīja akustiskās ģitāras un tamlīdzīgi, līdz ar to grupa jau no 90. gadu beigām ieskaitāma progresīvā roka kategorijā.

“Katatonia” izdevusi jau desmit studijas albumus, no kuriem divi pēdējie – “Dead End Of Kings” (2012) un “The Fall Of Hearts” (2016) – dīvainā kārtā iekļuvuši pat Amerikas Top 200. Šajos ripuļos iekļautais materiāls ir vēl progresīvāks un melodiskāks par saviem priekštečiem, bet tajos paustais vēstījums ir vēl dziļāks. Šķiet, “true-metālistiem” šajā koncertā nebūs diez ko interesanti, taču progresīvā roka cienītājiem gan. Jāpiebilst, ka “Katatonia” iesildītāju lomā būs itāļu “Heretic’s Dream” ar simpātisko vokālisti Frančesku di Venturu pie mikrofona, kā arī viņu novadnieki no “Egosystema”, kuri izpilda jau kaut ko līdzīgu alternatīvajam indīrokam.

Be the first to comment

Leave a Reply