Rīgā uzstāsies leģendārā zviedru black metal apvienība Marduk

Spread the love

Piektdien, 20. decembrī, klubā “Melnā Piektdiena” leģendārā zviedru black metal apvienība Marduk, informē organizatori. Koncertu iesildīs vācu grupas Attic un Unlight. Zviedru black metal grupa “Marduk” (nosaukuma izcelsme – babiloniešu dievu dievs Marduks, Bābeles aizbildnis) tika radīta 1990. gadā pēc mūziķa Morgan Steinmeyer Håkansson iniciatīvas. Bet jau pēc gada tika laists klajā pirmais demo ieraksts “Fuck Me Jesus”. Tajā laikā uz zviedru skatuves nebija analoga.

Krāšņā uzstāšanās ar apgrieztiem krustim, pentagrammas un spocīgs grims – tas viss ātri palīdzēja “Marduk” iekarot kulta grupas statusu.

“Marduk” dziesmu centrālās tēmas ir sātanisms, antikristietisms, bieži tiek izmantotas Bībeles tēmas. Uzmanības centrā tāpat ir arī II Pasaules karš un nacisma tēma.

Par pirmo oficiālo ierakstu tika pasludināts pilna apjoma albums “Dark Endless” (1992). Pēc šī diska iznākšanas grupa parakstīja līgumu ar “Osmose Productions”, un jau pēc nepilna gada tika radīts albums “Those of The Unlight”.

Tieši 90.gadu vidū “Marduk” ieguva plašu popularitāti. Kopumā kolektīvs izdevis ap 25 ierakstiem, no kuriem 14 ir studijas albumi. Pēdējais – “Viktorija” klajā nācis 2018.gadā.

Koncerta sākums pl. 20.00 (ieeja no pl. 19.00). Biļetes iespējams iegādāties vietnē www.ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply