Rīgā uzstāsies leģendārā eksperimentālā roka grupa “Swans”

Spread the love

Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē 27. oktobrī būs iespēja pieredzēt amerikāņu eksperimentālā roka grupu “Swans”, kurus iesildīs ilggadējais grupas “Swans” ģitārists Normens Vestbergs.

Gulbji ir ir karaliski un skaisti dzīvnieki ar patiesi asiem temperamentiem. To pašu varētu teikt arī par “Swans” mūziku, kas jūtīgās, mākslinieciskās skaņās izaicina klausītājus ar tādiem tematiem kā ciešanas, eksistence un varas attiecības.

2023. gada 23. jūnijā “Swans” izdos savu sešpadsmito studijas albumu “The Beggar”, ar kuru klausītājiem piedāvāts iepazīties koncertos Apvienotajā Karalistē, Eiropā un Ziemeļamerikā. Nu turnejas datumu saraksts pagarināts ar jauniem koncertiem gada otrajā pusē, to skaitā Latvijā.

Šobrīd izdots albuma pirmais singls “Paradise is Mine”:

“Swans” līderis Maikls Džirā par jauno albumu saka: “Pēc iepriekšējās “Swans” albuma “leaving meaning” turnejas atcelšanas pandēmijas dēļ, bezgalīgas gaidīšanas, gaidīšanas, gaidīšanas un dīvainās dezorientācijas, kas radās ar šīs pēkšņās un bezgalīgās izolācijas dēļ, es nolēmu – ir pienācis laiks rakstīt dziesmas jaunam “Swans” albumam un aizmirst par visu pārējo. Tās nāca salīdzinoši viegli, bet vienmēr kopā ar aizdomām, ka šīs varētu būt manas pēdējās. Kad beidzot varēju ceļot, devos uz Berlīni, ierakstīt šo materiālu ar draugiem. Sajūta bija līdzīga mirklim filmā “The Wizard of Oz”, kad lente mainās no melnbalta uz krāsainu. Tagad es jūtos ļoti optimistiski. Mana mīļākā krāsa ir rozā. Es ceru, ka jums patiks albums”.

Normans Vestbergs bijis ilggadējs “Swans” dalībnieks, kurš bijis kopā ar grupu gan tās debijā, gan atdzīvošanās posmā 2010. gadā. Šoreiz, “The Beggar” tūrnejā, Vestbergs pavadīs grupu kā iesildošais mākslinieks. Vestberga mūzikā var dzirdēt noturību, smalkumu un ritmā slēptu melodiju. Uzstāšanās laikā klausītāju pilnībā pārņem skaņa un performance, novietojot mākslinieku otrajā plānā.

“Swans” koncerts Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē būs alternatīvas mūzikas cikla “Ceļabiedri” 2023. gada sezonas noslēdzošais pasākums sadarbībā ar alternatīvas kultūras kustību ”Vārnu Laiks”.

Biļetes nonāks pārdošanā trešdien, 24. maijā, plkst. 12.00 ticketshop.lv interneta kasē. Pirmās 100 biļetes būs iespējams iegādāties par īpašu cenu – 35 eiro.

Ieeja pasākumā apmeklētājiem atvērta no 18:00, koncerta sākums 20.00.

Be the first to comment

Leave a Reply