Rīgā uzstāsies industriālā ASV metāla virtuozs Author & Punisher

Eksperimentālā un industriālā metāla virtuozs Author & Punisher atgriežas Rīgā jaunā albuma “Krüller” turnejas ietvaros. Author & Punisher ir viena mūziķa-mākslinieka grupa no Kalifornijas, kuru izveidojis inženieris-mehāniķis Tristans Šons.

12. jūnijā “Vagonu Hall” būs unikāla iespēja klātienē pieredzēt Tristana paštaisītos elektroniskos instrumentus, ko to autors sauc par “dronu mašīnām” un “dub mašīnām”. Tieši ar šīem unikālajiem, mūziķa paša radītajiem gan dizaina, satura, gan skanējuma ziņā, Author & Punisher ir kļuvuši par plaši atzītu, citiem nepielīdzināmu un pat kulta statusu iemantojušu projektu.

Grupas diskogrāfijā jau ir deviņi albumi, un jaunākais ”Krüller” izdots “Relapse Records” paspārnē. Nav aznozīmīgi pieminēt, ka jaunajā albumā dalību ņēmuši arī grupu “Perturbator” un “Tool” dalībnieki. Jaunās plate izaicinoši uzrunā klausītājus ar himnām mūsdienu pagrimumam un pārņemtībai ar sevi.

Author & Punisher uzstāšanās ir ne tikai mūzikāls priekšnesums, bet arī vizuāli un emocionāli aizraujoša pieredze. Gaidāmais koncerts “Vagonu Hall” ir garām iespēja ne tikai grupas, bet arī inovatīvas un neparastas mūzikas cienītājiem eksperimentāli industriālas skaņas un drone metāla spēku pieredzēt vēl nesajustā veidā.

Vakaru iesildīs “Statiqbloom” – Ņujorkas postindustriālās elektronikas projekts ar plūstošām formām, robežām, kas balansē deju, bet reizē industriālajā un eksperimentālajā mūzikā ierastas tendences.

Kā īpašie viesi pasākumā- radošā un starpdisciplinārā mākslinieku apvienība “+K+M+B” ,kas savu darbību uzsāka jau 2019. gadā, radot skaņu celiņu režisora Toma Treiņa izrādei “Purva bērni” (Dailes teātris).

Visus trīs māksliniekus pamatā vieno interese un aizrautība ar skaņas pētniecību, un savos projektos viņi šo skaņas esenci tiecas atspoguļot no visdažādākiem rakursiem – gan objektu mākslas, gan performances un koncertu, gan tehniskās izpētes formā. 2020. gadā apvienība “+K+M+B” kopīgi jau piedalījusies festivālā “Optižūns” un 12. Industriālās mūzikas festivālā “Kūcvāls”, kā arī izstrādājuši performanci “Corpus Gasum”, kopīgi veidojuši skaņas objektus vizuālās mākslas izstādei “ALL’ARM” (Rīgas mākslas telpa) un lielizmēra skaņas instalāciju “Brīwības Zwani” Tēlniecības kvadriennālei.

Vērienīgo skaņu ainavu būs iespējams piedzīvot 12. Jūnijā pulksten 20.00 “Vagonu Hall” koncertzālē. Ieeja pasākumā no 19.00. Biļetes iespējams iegādāties “Ticketshop” interneta kasē.

Be the first to comment

Leave a Reply