Rīgā uzstāsies Baltkrievijas pagānmetāla pionieri “Gods Tower”

Būt metālistam Baltkrievijā — tas joprojām ir bezkompromisa dzīvesveids, tā pirms dažiem gadiem, pošoties dalībai pirmajā festivālā “Zobens un Lemess” (2015), intervijā atzina “Gods Tower” dziedātājs. Pērn grupa ar izpārdotiem koncertiem atzīmēja savu 30 gadu jubileju. Savukārt šogadu Baltkrievijas metālisti sāk ar koncertu Latvijā un aicina uz pasākumu Rīgā, klubā “Melnā Piektdiena”. Pagāniskā dūmmetāla pārstāvji Rīgā atgriezīsies uzstāsies piektdien, 13. martā. Koncertā viesus iesildīs iesildīs pašmāju Doom Metal virzītāji Catalepsia un folkmetālisti Ryvendir no Liepājas.

Noskaņa – tā ir viena no Gods Tower panākumu atslēgām arī šodien, kad muzikālajā darbībā ieskanas ne vien vēstures, bet arī  mūsdienu pasaules notikumu un satricinājumu  apdziedājums un pārdomas par tiem. 

Leģendārā Baltkrievijas grupa “Gods Tower” (pagan/doom metal)  ir pasaulē viena no pazīstamākajām šī reģiona smagajām grupām. 2019. gada novembrī grupa ar izpārdotiem koncertiem Minskā, Gomeļā un Kijevā atzīmēja savu 30 gadu jubileju un nu ir gatavi iepriecināt savas mūzikas cienītājus arī Latvijā, uzstājoties 13. martā klubā “Melnā Piektdiena”.

Kas ir “Gods Tower”? Ar episkām dziesmām par Austrumeiropas senvēsturi Gomeļas mūziķi darbību sāka jau 1989. gadā. Tas ir laiks, ko var saukt par mūsdienu “Gods Tower” pirmsākumu. Sākotnējās grupa kodolu Gomeļā sapulcināja ģitārists Aleksandrs Urakovs un vokālists Vladislavs Novožilovs (Lesley Knife). Līdz 1992. gadam grupa slīpēja savu muzikālo koncepciju, rokraksta meklējumos mainījās gan grupas sastāvs, gan nosaukums. 

Savā pirmajā aktivitāšu desmitgadē līdz 2002. gadam “Gods Tower” izdevuši trīs studijas albumus: 1996. gadā – “The Turns”, 1997. – “The Eerie” un 2002. – “Abandon All Hopes”, kas guvuši visnotaļ pozitīvas atsauksmes pasaules mūzikas medijos, kā arī fanu pulku visā pasaulē. Par spīti politiskajiem un sociālekonomiskajiem apstākļiem, “Gods Tower” tolaik iemanījās uzstāties ne vien lokāli Baltkrievijā, bet arī virknē Eiropas valstu ar pasaules vadošajām metālgrupām – piemēram, “Paradise Lost”, “Cannibal Corpse”, “Nocturnal Mortum” u.c.

2002. gadā radošās krīzes dēl grupa savu darbību pārtrauc, 2003. gada decembrī mirst ģitārists Aleksandrs Urakovs un līdz pat 2010. gadam grupa “Gods Tower” nav aktīva, līdz dziedātājs Vladislavs Novožilovs atkal savāca komandu kopā, pēc gada izlaida albumu “Steel Says Last” (2011), kurā skartas visas tēmas, kas jau agrāk atspoguļotas grupas mūzikā: karš, maģija, saule, daba, cilvēks, pasaules bojāeja, arī vēsture. Sekoja koncerts Rīgā, bet plašāka publika Latvijā grupu klātienē atkārtoti dzirdēja 2015. un 2018. gadā, kad  grupa ar lieliskiem panākumiem uzstājusies festivālā “Zobens un Lemess”. 

Koncerts 13. martā klubā “Melnā Piektdiena” Rīgā, Brīvības gatvē 193C. Sākums pl. 20.00, ieeja no pl. 19.30. 

Biļetes jau pieejamas iepriekšpārdošanas vietnē Ticketshop: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/3435

Pēc koncerta svinības ar mūziķiem turpināsies krodziņā “Zobens un Lemess”, pazīstams arī ar nosaukumu zobenkrogs. 

Be the first to comment

Leave a Reply