Rīgā norisināsies „Ogle” minifestivāls

Pievēršot lielāku uzmanību mentālās veselības nozīmei, biedrība „Ogle” 4. jūlijā rīko „Ogles” minifestivālu. Pasākums norisināsies Rīgā, Sporta 2 kvartālā, kurā visas dienas garumā, būs iespējams apmeklēt sarunas un lekcijas par mentālo veselību, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

Ņemot vērā, ka, straujās vīrusa „Covid-19” izplatības dēļ, lielai daļai iedzīvotāju nācās pielāgoties jauniem apstākļiem, šis ir bijis emocionāli sarežģīts pusgads. Tāpēc biedrība „Ogle” rīko vasaras minifestivālu Rīgā, lai aktualizētu mentālās veselības nozīmi ikdienā. Pasākuma ietvaros būs iespējams apmeklēt Krīzes centra „Skalbes” lekcijas, uzklausīt pieredzes stāstus, kuros piedalīsies profesionāli speciālisti. Festivāla dienā tiks rādīta Kārļa Lesiņa filma „Izmisums”, pēc kuras sekos diskusija ar filmas aktieriem.

Paralēli izglītojošajām sarunām un lekcijām par mentālo veselību, norisināsies terapeitiskās jogas un meditācijas nodarbības, kuras vadīs speciāliste no Norvēģijas, kā arī būs iespēja apgūt pareizas elpošanas prasmes. Vakara noslēgumā uz minifestivāla skatuves būs iespēja dzirdēt jauno grupu „Ārpilsētas Sakars”, hiphopa pārstāvi Arturu Skuteli, duetu „Čipsis un Dullais” un alternatīvā roka grupu „Sudden Lights”.

„Ogles” minifestivāla organizatore Alise Cepurīte: „Šī gada sākums bija emocionāli grūts. Tas strauji izmainīja ikdienas gaitas, samazinot ierasto komunikāciju ar līdzcilvēkiem. Vēlamies atgādināt, ka mums ir jārūpējas par savu mentālo veselību, un par to nedrīkst aizmirst. Tāpēc, rīkojot minifestivālu, vēlamies izglītot sabiedrību un sniegt atbalstu tiem, kam tas ir nepieciešams”.

Biedrība „Ogle”  tika izveidota 2019. gadā, kad piedzīvojot traģēdiju ģimenē, tika pieņemts lēmums, ka ir nepieciešams vairot sabiedrībā zināšanas un izpratni par pašnāvību un depresiju, lai pievērstu uzmanību mentālas veselības nozīmei.

Biļetes uz „Ogle” minisfestivālu pieejamas – https://ticketshop.lv/site/events/view/3597
Biļešu skaits ierobežots!

Be the first to comment

Leave a Reply