Rīgā, mākslas centrā “Noass” koncertēs Šveices supergrupa “SUM OF R”

Sestdien, 15. oktobrī, pirmo reizi Rīgā, mākslas centrā “Noass” koncertēs Šveices supergrupa “SUM OF R”, prezentējot savu jaunāko, mūzikas kritiķu ļoti atzīto ierakstu Lahbryce.

“SUM OF R” aizsākās 2008. gadā kā instrumentālās mūzikas solo projekts, balansējot starp atmosfērisku doom, ritual drone, dark ambient un eksperimentālās mūzikas žanriem.

Kopš tās sākumiem grupa ir augusi un attīstījusies gan muzikāli, gan arī sastāva ziņā -tas ir paplašinājies. Šobrīd grupas kodolu veido mūziķi no tādām pasaulē ļoti zināmām grupām kā “Dark Buddha Rising” , “Hexvessel” , “Dust Mountain” , “Ural Umbo” , “Convocation” .

Katrs no grupas dalībniekiem ir spēcīgs multi-instrumentālists un veido “SUM OF R” tekstūrām bagāto skanējumu. Tehniski grupa strādā ne tikai ar neskaitāmiem efektu pedāļiem un skaļiem ģitāru pastiprinātājiem, bet arī analogajiem sintezatoriem un dažādiem skaņas apstrādes instrumentiem.

Grupas sastāvu veido Marko Neuman: vokāli, sintezators, trokšņu efekti, Reto Mäder: basģitāra, sintezators, efekti un Jukka Rämänen: bungas, sitamie instrumenti, skaņas .

Katrs “SUM OF R” ieraksts ir kā pārsteigums – mākslinieki nebaidās arvien vairāk eksperimentēt muzikālajā spektrā, paplašinot savu radošo konceptu robežas. Grupas skanējumu var raksturot sākot no ambient un drone mūzikas žanriem, beidzot ar sludge, post-metal, kraut (un vēl un vēl).

Šogad  mūziķu trio pasauli pārsteidza labi sagatavojušies – martā izdotais albums “LAHBRYCE” saņēmis ļoti daudz pozitīvu atsauksmju gan starp mūzikas kritiķiem visā pasaulē, gan lielāko mūzikas festivālu rīkotāju vidū (Roadburn u.c)

“LAHBRYCE” balansē doom/sludge un post metāla segmentā, jo ir gana smags, tumšs, noskaņu pārpilns, tajā pašā laikā – psihedēlisks, hipnotisks un mazliet citā dimensijā ievedošs. Tai pat laikā tas izstaro absolūtu spēku un plašu emociju gammu.

Koncerta sākums  20:00, biļetes iepriekšpārdošanā 10-15eur https://ticketshop.lv/en/events/4415

Be the first to comment

Leave a Reply