Rīgā dārdēs apvienības “Soulfly” un “Cannibal Corpse”

Cannibal Corpse
Cannibal Corpse
Spread the love

Trešdien, 18. jūlijā Rīgā uzstāsies pasaulē zināmie “Soulfly” ar grupas nemainīgo līderi Maksu Kavaleru – leģendārās brazīliešu grupas “Sepultura” vienu no dibinātājiem. Latvijā “Soulfly” viesosies albuma “Archangel” tūres ietvaros. Bet jau 21.jūlijā savas Eiropas turnejas ietvaros klubā Melnā Piektdiena atgriežas ASV death metal grupa “Cannibal Corpse”.

“Archangel” ir jau desmitais “Soulfly” studijas albums. Plate ir ļoti episka un konceptuāla, jo veltīta Bībeles tematikai. Pamatā kompozīciju skanējums ir agresīvs, apvienojot “death metal” , “groove metal” un “thrash metal” žanrus. Tiešsaistes žurnāls “Metal Injection” definējis “Archangel” kā “mistisku muzikālo ceļojumu”. Savukārt vietnē “Blabbermouth” Maks Kavalera par albumu saka: “Tas ir vairāk politisks un nedaudz vairāk balstīts uz realitāti. Tam ir arī daži reliģiski elementi. Muzikāli tas ir “tribal thrash” veida ieraksts, kas, manuprāt, ir labi”. Interneta vietnē “Metal Invader” teikts: ““Archangel” izceļas ar austrumnieciskām kompozīcijām, ar “groove” žanra enerģētiku, daudzpusīgu kora skanējumu un reliģiskiem motīviem. Visi instrumenti un balsis ierakstīti un atveidoti labākā veidā”.

Šobrīd grupas sastāvs: Makss Kavalera (Max Cavalera) (vokāls/ritma ģitāra), Marks Rizzo (Marc Rizzo) (soloģitāra/vokāls), Tonijs Kamposs (Tony Campos) (bass/vokāls), un Maksa dēls Zaions Kavalera (Zyon Cavalera) (bungas).

Koncertā skanēs arī hīti no iepriekšējiem albumiem un tradicionāli “Soulfly” šoviem tiks izpildītas arī dažas dziesmas, kuru sarakstīšanā Makss Kavalera piedalījās vēl būdams grupas “Sepultura” dalībnieks. Grupa arī sagatavoja īpašu pārsteigumu – tiks izpildītas kompozīcijas no topošā albuma, kurš iznāks šogad.

21. jūlijā klubā Melnā Piektdiena atgriežas “kanibāli”. 2017.gada 3.novembrī “Cannibal Corpse” ierakstīja savu 14 albumu “Red Before Black” un izlaida video dziesmai “Code of the Slashers”. Grupas nosaukums daudziem asociējas ar vārdu “neapturamie” un albums “Red Before Black” to lieliski apstiprina. Plate ceļ muzikālo līmeni un izskaidro, kurš tad uzliek standartus smagai un sarežģītai mūzikai. Kolektīvs vēlreiz pāradīja ko spēj, uzrakstot ko atšķirīgu no sava iepriekšēja albuma.

“Visas savas karjeras garumā mēs cenšamies saglabāt muzikālā izpildījuma agresivitāti nezaudējot meistarību. “Red Before Black” arī virzās uz to pusi, bet vēl agresīvāk. Tas iziet ārpus rāmjiem, un atšķiras no visa, ko mēs darījām līdz šim” – apgalvo basģitārists Aleks Vebsters.

“Mēs tik tiešām strādājam, lai dziesmas varētu pārspēt visas iepriekšējas”, – piebilst Pols Mazurkevičs (bungas). Kā teica Aleks, muzikāli, šobrīd albūms esot ar visneapstrādātāko skaņu, kura bijusi līdz šim.

Grupas sastāvs koncertā: Džordžs «Corpsegrinder» Fišers (vokāls), Aleks Vebsters (bass), Robs Barets (ģitāra), Pats O’Braiens (ģitāra), Pols Mazurkevičs (bungas).

“Cannibal Corpse” ir dzīva leģenda un īstiem metāl mūzikas cienītājiem katrs viņu koncerts ir kā vērtīgs сeļojums smagās mūzikas pasaulē.

Vieta: klubs Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga Biļetes uz koncertu nopērkamas vietnē www.ticketshop.lv. Koncerts sāksies 20:00, bet ieeja klubā jau no 19:00.

Be the first to comment

Leave a Reply