Purple Negative jaunā mini albuma prezentācija ar brīvas mūzikas garšu

Spread the love

Ar pelnītām ovācijām 19.septembrī Kaņepes kultūras centrā uz skatuves kāpa alternatīvās rokmūzikas pārstāvji – grupa „Purple Negative”. Pirmā profesionālā studijā ierakstītā minialbuma „Happy” prezentācija piesaistīja vairāk publikas nekā Kaņepes kultūras centrs, ievērojot COVID-19 ierobežojumus, spēja uzņemt – klausītāji pulcējās arī aiz sētas uz ielas.

Pēc iesildošās grupas „Podruga” uzstāšanās „Purple Negative” izpildīja mini albumā ietvertās dziesmas, kuru jauneklīgais izpildījums mudināja klātesošos aizrautīgi baudīt mūziku, kamēr kopējo atmosfēru „iekrāsoja” Emīla Vilcāna radītais gaismas šovs „Liquid Peanut”. Ar īpašām ovācijām tika uzņemts singls „Happy Once a Year”, – augusta beigās tika publicēts tā videoklips.

Publikā bija ne tikai jaunieši, bet arī trīsdesmitgadnieki un dažs klausītājs, kas iekļautos vecuma grupā četrdesmit plus. Pēc koncerta izdzirdēt skandējam „vēl vienu”, kā saka paši mūziķi, bija negaidīti, bet ļoti saviļņojoši, un, protams, bija jāspēlē vēl.

„Mums daudzi saka, ka dziesmas ir bēdīgas, bet tās vienkārši raksturo dažādas sajūtas, bieži vien dziesmām ir pat cerīga noskaņa” stāsta grupas soliste Elīza Daine. „Tie vārdi „one with the water I’ve become”, kas izskan dziesmā „Here is the Outro” nozīmē samierināšanos, iespējams, pat skumju pārvarēšanu vai saplūšanu ar tām – to katram ir jāinterpretē pašam” Soliste atklāj, ka „Here is the Outro”, kas ir piektā dziesma mini albumā, ierakstīta mājās, ne studijā, tāpēc tās skanējums ir nedaudz atšķirīgs.

Prezentācijas koncertā grupa bija sagādājusi pārsteigumu apmeklētājiem – pašu rokām Siguldas alus darītavā „Kussh Brewery” sagatavojuši raudzēšanai alu ar nosaukumu „Purple Negative”. „Tumšais eils ar aroniju sulu” – arī asociatīvi, jo šķiet, ka šīs notis ieskanas arī mini albumā „Happy”, pati alus darītava to nodēvēja par alu ar „brīvas” mūzikas garšu.

„Purple negative” ir jauna grupa, kas nedaudz citā sastāvā sāka spēlēt 2017.gadā un līdz šim ir izdevusi tikai mājas apstākļos radīto minialbumu „Soap”. 11.septembrī publikai nodotā mini albuma „Happy” ieraksts veikts Ģirta Laumaņa studijā „Hodila Records” Valmierā, to var klausīties Spotify – shorturl.at/joHV7  un YouTube Music – shorturl.at/airPX.

Grupas sastāvā ir Elīza Daine (vokāls/ritma ģitāra), Roberts Gromovs (solo ģitāra), Kārlis Pūķis (basģitāra) un Emīls Lapiņš (bungas).

FOTO: Jānis Škapars

Be the first to comment

Leave a Reply