Publicēta pirmā sezona Latvijas neatkarīgās mūzikas dokumentēšanas raidījumam “Gaterī ar…”

Publicēta pirmā sezona Latvijas neatkarīgās mūzikas dokumentēšanas raidījumam “Gaterī ar…”. Pirmās sezonas sešās sērijās piedalās pankroka grupa “ŠŅK”, sintīpopa grupa “Martas Asinis”, progresīvā metāla grupa “OGHRE”, grupas “DJ Krankenwagen”, “Krāsa” un “PODRUGA”.

Biedrība “Ierakstu studija Gateris” dibināta ar mērķi dokumentēt un popularizēt Latvijā radītu mūziku – veicot audio un/vai video ierakstus, rīkojot pasākumus, veidojot raidījumus un izmantojot citus dokumentēšanas veidus. Biedrība izveidota 2022. gada nogalē.

“Mēs, studijas izveidotāji, paši esam spēlējuši Latvijas neatkarīgās mūzikas grupās, šī vide mums ir pazīstama un svarīga. Esam pārliecinājušies, ka Latvijas neatkarīgās mūzikas scēna ir nozīmīga Latvijas kultūras vides sastāvdaļa. Te ir sastopamas grupas, kuras ir atzinuši ne tikai klausītāji Latvijā, bet arī dažādi mūzikas jomas eksperti pasaulē, – tie ir nozīmīgi panākumi, kas apliecina šo grupu un savā ziņā arī mūzikas scēnas vērtību un augsto kvalitāti. Mēs vēlamies dokumentēt un atbalstīt Latvijas neatkarīgās mūzikas pārstāvjus, veidojot kvalitatīvu, ikvienam brīvi pieejamu mūzikas raidījumu, kurā dzirdami gan grupu stāsti, gan viņu daiļrade un spējas to prezentēt “dzīvajā”. Raidījuma pirmo sezonu veidojām, izvēloties pēc iespējas atšķirīgas grupas. Eksperimentējot ar grupu dažādību un redzot skatītāju atsaucību (pirmajā sezonā esam ieguvuši vairāk nekā 12 000 skatījumu), guvām vēl vienu pierādījumu, ka šāds raidījums ir nepieciešams un tas jāturpina,” stāsta Jānis Kalvāns, viens no biedrības “Ierakstu studija Gateris” dibinātājiem.

Pirmās sezonas sešas sērijas ir brīvi pieejamas studijas “Gateris” Youtube kontā. Tajās piedalās grupas “Krāsa”, “ŠŅK”, “Martas Asinis”, “DJ Krankenwagen”, “PODRUGA” un “OGHRE”.

Biedrība ir uzsākusi darbu pie otrās sezonas raidījumu veidošanas. Tās aktivitātēm var sekot studijas “Gateris” sociālo tīklu lapās Facebook, Instagram un platformā Youtube, un biedrības aktivitātes atbalstīt var pūļa finansējuma platformā Patreon.

Biedrības priekštecis ir Ierakstu studija “Gateris”, kas darbojas kopš 2019. gada kā neformāla mūzikas entuziastu radīta ierakstu studija, kurā savus albumu un singlu ierakstus veic dažādas pašmāju pagrīdes grupas. Biedrības izveidotāji: grupas “Nova Koma” ģitārists Jānis Kalvāns, grupas “Nova Koma” solists mūziķis Mārtiņš Vilnītis, skaņu režisors, mūziķis Gatis Krievāns.

Be the first to comment

Leave a Reply