Pink Floyd izdod dziesmu Ukrainas atbalstam

8. aprīlī, grupa Pink Floyd publiskojusi dziesmu Ukrainas tautas atbalstam “Hey, Hey, Rise Up!”.

Šī ir pirmā oriģinālmuzika, kuru izdod Pink Floyd, ierakstot to pilnā sastāvā kopš 1994. gada The Division Bell un pēc Punk Floyd fināla albuma The Endless River, 2014.

Dziesmā redzam apvienojoties Deividu Gilmoru, Niku Masonu, viņiem pievienojies grupas ilggadējais basists Gijs Prats un Nitins Šonijs ar tautiņiem, papildus dziesmā piedalās īpašās balss īpašnieks Andrii no Ukraiņu grupas “Boombox”.

Dziesma tika ierakstīta marta izskaņā, izmantojot Andrii vokālu no Instargam ieraksta  (https://www.instagram.com/p/Cae5TydPAxh/), kurā redzam viņu dziedam Kijivā Sofijas laukumā, kur viņš izpilda Ukraiņu tautas protesta dziesmu.

Pink Floyd dziesmas nosaukums ir ņemts no dziesmas pēdējās rindiņas  ‘Hey, Hey, Rise up and rejoice’.

Gilmors, kuram vedekla ir Ukrainiete un attiecīgi mazbērni ir Ukraiņu asinīm saka:”Mēs, kā ļoti daudzi pasaulē izjūtam izmisumu un frustrāciju par šo neaptveramo agresora iebrukumu neatkarīgā, demokrātiskas un miermīlīgā valstī, nogalinot tās cilvēkus.” Gilmors turpiona par to kā iepazinies ar Andrii no Boombox: “2015. gadā es piedalījos koncertā Londonā, Baltkrievijas Brīvā Teātra atbalstam, kura dalībnieki tobrīd tika apcietināti. Piedalijās Pussy Riot un Ukraiņu “Boombox”, bet Andrii bija vīzas problēmas, Līdz ar to es uzstājos ar visu grupu, bet bez viņa. Nesen es lasīju, ka Andrii pametis Amerikas tūri, lai dotos uz Ukrainu, aizstāvēt savu dzimteni, kam sekoja šis video Instagram. Tas bija tik spēcīgs moments, ka man radās vēlme to ielikt mūzikā.”

Dziesmas radīšanas brīdī, Deividam bija iespēja sazināties ar Ukraiņu mūziķi, kurš tobrīd atradās slimnīcā un atguvās no kaujas laukā gutajām škembu traumām. “Pa telefonu atskaņoju viņam nelielu fragmentu no dziesmas un viņš deva man savu svētību. Es ļoti ceru, ka jau tuvā nākotnē mēs varēsim kaut ko darīt kopā klātienē.”

“Ceru, ka dziesma gūs plašu rezonansi un līdz ar to varēsim veicināt labdarības fondu izveidi, lai palīdzētu Ukrainas humānajai krīzei, kā arī morāles celšanai! Mēs vēlamies parādīt savu atbalstu, parādīt to, ka pasaule uzskata, ka tas ir totāli nepareizi iebrukt demokrātiskā valstī, kāda bija kļuvusi Ukraina, “ stāsta Gilmors.

Dziesmas video tika nofilmēts dziesmas ieraksta laikā, tā režisors ir Mats Vaitkros, un tika filmēts grupas šķūnī, no kura tika straumēts  “Von Trapped Family” pandēmijas laikā.

Dziesmas vizuālajā noformējumā ir Ukrainas simbola – saulespuķu gleznojums, kura autors ir Kubas mākslinieks Josans Leons un atsauce ir uz video ar sievieti, kura pasniedz saulespuķu sēklas Krievijas karavīram, sakot, ka lai liek tās savās kabatās, un kad tas kritīs Ukrainas zemē, tad vismaz paliks ziedi. 

Be the first to comment

Leave a Reply