Piektdien, 15. decembrī, Vagonu Zālē post folka rokeri HEXVESSEL

Spread the love

Hexvessel – pasaulē ļoti cienītās „psihedēliskā meža folk” mūzikas grupas mājvieta ir Somijas pilsēta Tampere, par grupas sākumu uzskata 2009. gadu.

Rituālā folkmūzika, black metal, psihedēliskais, doom roks, gotika un to visu caurvij dabas klātbūtne it visā, „Pink Floyd” , „Hawkwind” iespaidoti – šis dažādo mūzikas žanru sajaukums vislabāk raksturo unikālo grupas skanējumu, kas grupas vārdu nesis pasaulē un pulcējis ievērojamu klausītāju loku.

Pirmo reizi plašāk pasaulē par grupu uzzināja 2011.gadā, kad Somijas mūzikas izdevniecības „Svart Records” paspārnē tika izdots viņu debijas albums „Dawnbearer” , kas ļoti pozitīvi norezonēja mūzikas medijos, arī „Stereogum” (ASV) un Anglijas „The Guardian” rakstā par okkulto rokmūziku.

Gadu vēlāk, otrais albums „No Holier Temple” grupas atpazīstamību tikai audzē – divas „Emma Gala” (Somijas Grammy) nominācijas – „Kitiķu Izvēle” un “Gada Labākais Albuma Noformējums” , gupa saņēma arī divas „Femma”  balvas (Somijas Alternatīva vietējai Grammy balvai)

Viena par  „Psihedēliski” un otra par – „Somijas Mūzika”.

Albums „No Holier Temple” gan Somijā, gan ārpus, pārliecinoši iekaroja topus, dažādu valstu mūzikas gada albumu apskatos esot top 10 vietā.

2013. gadā grupas diskogrāfiju papildina ep “Iron Marsh”, Anglijas žurnāls „Metal Hammer” apbalvo to kā “Best Underground Act. ”

Turpinās nenogurstoša koncertdarbība – Eirpas tūŗe ar pieturām ietekmīgajos festivālos kā „Desertfest” , „Roadburn” u.c.

Līgums ar „Sony Music” / „Century Media Records” 2015. gadā pārliecinoši pierāda, ka grupas vārds ir izskanējis gana plaši un turpinājums būs.

„When We Are Death” grupas trešais albumu (2016) ar lielu sajūsmu sagaida gan mūzikas apskatnieki, gan klausītāji, to jo īpaši to slavē progressive/psychedelic rokmūzikas apskatnieki.

„All Tree” grupas ceturtais albums ierakstīts Anglijā un izdots 2019. gadā, muzikāli apgūstot jaunus apvāršņus, bet nezaudējot sev raksturīgo skanējumu. Gadu vēlāk seko albums „Kindred” (2020) atgādinot, ka grupa joprojām ir inovatīvā žanra pamatlicēji, iespaidotāji un turpinātāji.

Šīgada aprīlī izdots grupas jaunākais veikums „Polar Veil” .

Koncertu ievadīs laikmetīgās rokmūzikas grupa „Elkupe” .

Tās skanējumu vienlīdz definē gan eksistences smagums, gan arī atteikšanās no sevis vieglums. Gluži kā dziļa, mierpilna upe, tā plūst cilvēciskās pieredzes krastos, līdzi nesot kā bērnības šūpuļdziesmas, tā vectēva dziedātās kara dziesmas. Elkupes skaņu ceļojums ir šī trauksmaini mutuļojošā laika, tāpat kā parlaicīgu sapņu un spēka vīziju atspulgs.

Elkupes skaņdarbi ir tās dalībnieku pieredzes destilāts, kas iedvesmas spēku rod post-rokmūzikas žanros, akadēmiskajā un ambientajā mūzikā. Vienlaikus apvienības saknes meklējamas arī pasaules kultūru garīgās mūzikas tradīcijā un skaudra skaistuma apdvestajā Latvijas dabā. Elkupes darbībā var nojaust ietekmes no “Neurosis”, “Swans”, “OM”, “GY!BE” un “Pink Floyd”.

Aizsākumi Elkupes radošajam ceļam meklējami ap 2010. gadu, kad tika izveidots projekts koncertu sērijai “Latviskās skaņas meklējumi”. 2013. gadā tika izdots pilnmetrāžas ieraksts “Uzaust” – Uzaust | Elkupe (bandcamp.com). 2014. gadā “Uzaust” saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais alternatīvās mūzikas albums. Drīz pēc tam apvienība uz vairākiem gadiem pazuda no publicitātes un dzīvās uzstāšanās apvāršņiem.

Atgriešanās pie vienotas radošās darbības notika ap 2020. gadu, kad mūziķi sanāca kopā nomaļā, mežu ieskautā saimniecībā Gaujas senielejas krastā, kur pamazām tika radīts jauns materiāls.


Šobrīd tiek pabeigts darbs pie otrā albuma – “Ugun”, kas turpina “Uzaust” iesākto estētisko un skanisko ceļu, tomēr jau nobriedušākā un muzikāli smagnējākā veidolā, būtisku vietu mūzikā atvēlot arī dzejai un spēka vārdiem.

https://elkupe.bandcamp.com/album/uzaust

Ieeja no 19:00, koncerta sākums 20:00, biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.
https://ticketshop.lv/lv/events/5319

Be the first to comment

Leave a Reply