Pēc 14 gadu pārtraukuma ar lielu šovu Latvijā atgriežas “Behemoth”

FOTO: Grzegorz Gołębiowski
FOTO: Grzegorz Gołębiowski

Ceturdien, 3. oktobrī koncertzālē «Palladium» ar pirotehnikas šovu uzstāsies viena no skandalozākajām un iespaidīgākajām mūsdienu metālmūzikas grupām «Behemoth».

Rīgā grupa atvedis savu vienpadsmito studijas albumu «I Loved You at Your Darkest», kas tika izdots pagājušā gada oktobrī.

Minitūres «Ecclesia Diabolica Baltica» ietvaros “Behemoth” sniegs koncertus Baltijas valstīs un savā dzimtajā Polijā.

««Ecclesia Diabolica Baltica» ir mūsu vislielākais šovs, kur mēs pārsteigsim ar scenogrāfiju un jaunu programmu. Kopā ar mums būs arī laba kompānija. Nepalaid garām. Nāc un piebiedrojies!», aicina «Behemoth» līderis Adams Darskis, kurš pazīstams arī ar pseidonīmu «Nergal».

Grupa «Behemoth» dibināta 1991.gadā Polijas pilsētā Gdaņskā. Kopumā kolektīvs ir izdevis 11 studijas albumus.

Savu plašu atpazīstamību «Behemoth» guvis ar albumiem «Demigod» (2004), «The Apostasy» (2007) un «Evangelion» (2009), bet krītiķi visaugstāk novērtēja viņu 2014.gadā izdoto ierakstu «The Satanist», par kuru «Behemoth» vairāku apbalvojumu starpā saņēma arī metāla mūzikas laikraksta «Metal Hammer» gada albuma balvu.

Tieši 2014.gadā bija atcelti grupas koncerti Krievijā, bet pašus mūziķu arestēja. Par iemeslu bija nosaukti nepareizi noformētas vīzas. Kolektīva aizturēšana, kurai sekoja arī tiesa, izsauca plašu rezonansi smagas mūzikas pasaulē. Vērts pieminēt, ka Krievijā bieži tiek atcelti metālgrupas koncerti, tajā skaitā arī «Cannibal Corpse» un «Bephegor».

«Behemoth» jaunākais albums «I Loved You at Your Darkest» (2018) arī saņēmis vairāku atpazīstamu metāla mūzikas kritiķu atzinību, galvenokārt dēļ radītās atmosfēras skanējumā.

Grupa Latvijā atgriežas pēc 14 gadu pārtraukuma – iepriekšējais «Behemoth» koncerts notika nu jau slēgtajā Rīgas klubā «Salamandra».

Kopā ar «Behemoth» uzstāsies arī poļu death metal grupa «In Twilight`s Embrace», norvēģi «Whoredom Rife» un šveiciešu projekts avangarda projekts «Zeal & Ardor».

Koncerta sākums plkst. 18.30, biļetes iespējams iegadāties vietnē ticketshop.lv.

Be the first to comment

Leave a Reply