Palīdzi apzeltīt “Zelta Mikrofons’23” statuetes!

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons’23” sadarbībā ar partneriem  “Zaļā josta” un “ELVI” aicina uz akciju “Vecais telefons vai Zelta Mikrofons?”, mudinot iedzīvotājus nodot otrreizējai pārstrādei savus vecos mobilos telefonus, lai simboliski iegūtu telefonos atrodamo zeltu statuešu apzeltīšanai. Tālruņus līdz pat 2023.gada 1.februārim ikviens var atstāt veikalos ELVI izvietotajās ziedojumu kastēs visā Latvijā.

Akcijas atklāšanā piedalījās dziedātājas KATO un Agnese Rakvoska, reperis Zeļģis un grupa “audru”. Jautāta par veidu, kādā piekopj zaļo dzīvesveidu, KATO sacīja: “Esmu par cilvēku atbildīgu attieksmi pret dabu, tāpēc priecājos par depozīta punktiem. Reizēm manas mašīnas aizmugurē ir diezgan daudz plastmasas pudeļu, kuras vēlāk veikalā nodotu. Nākotnē vēlētos ieviest kapsulas garderobi, kas arī ir daļa no zaļās domāšanas. Zinu, ka var nodot ne vien mobilos telefonus, bet arī citu elektrotehniku – vēl man tas nav bijis nepieciešams. Kad pienāks šāda vajadzība, zinu, kā rīkoties!”

Arī Zeļģis atzinīgi novērtē depozīta punktu ideju un praktizē to ikdienā. Dziedātāja Agnese Rakovska no zaļā dzīvesveida paņēmusi kapsulas garderobes ideju, izvēloties tērpus, kas dažādās kombinācijās kalpo ilgākam laikam. Tāpat dziedātāja ir apzinātāka pirkumu izdarīšanā. Grupa “audru” ilglaicīgu pieeju apkārtējai videi praktizē, šķirojot aktritumus un arī iepērkoties pie vietējiem zemniekiem.

Akcijas “Vecais telefons vai Zelta Mikrofons?” priekšplānā ir mobilais telefons, kas mūsdienās ir viena no galvenajām ierīcēm, kurās klausīties mūziku, bet noveco salīdzinoši ātri. “Mēs katrs savās mājās glabājam vismaz vienu nolietotu elektroiekārtu, kas gadiem gaida savu atdzimšanas brīdi, bet tā arī to nepiedzīvo, tehnoloģiski un morāli novecojot – tas ir mobilais tālrunis. Vidēji viens mobilais tālrunis satur 0,034 gramus zelta. Tātad, lai iegūtu nepieciešamo otrreiz pārstrādātā zelta apjomu vienas Zelta Mikrofona statuetes apzeltīšanai, pietiktu, ja pārstādē nodotu vismaz 100 mobilos tālruņus. Mūsu katra sniegtais ieguldījums un atbalsts Zelta Mikrofona statuešu apzeltīšanā ir lielisks veids, kā uzskatāmi redzēt atkritumu šķirošanas ieguvumus un reālu otrreizējo izejvielu pielietojumu,” pauž Laima Kubliņa, “Zaļā josta” mārketinga vadītāja.

“Zelta Mikrofons” ir mūzikas balva, kuras tapšanā ik gadu līdzās profesionālas žūrijas ieguldījumam ir nepieciešama arī sabiedrības iesaiste – pērn tas notika, aicinot mūzikas klausītājus balsot par “ELVI gada dziesmu”, bet šogad līdzās “ELVI gada dziesmai” radusies vēl viena burvīga iniciatīva, kurā līdzdarboties var ikviens iedzīvotājs –   ziedojot balvas tapšanai savu nolietoto tālruni. Veikalu tīkls ELVI jau daudzus gadus atbalsta ilgtspējīgas iniciatīvas, tādēļ esam priecīgi aicināt savus klientus ikdienas iepirkšanās laikā izdarīt labu darbu un ar vienu nolietota tālruņa ziedojumu kaldināt zelta statuetes mūsu izcilāko mūziķu apbalvošanai, stāsta SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Ikviens, kurš vēlas laimēt ielūgumus uz “Zelta Mikrofons’23” apbalvošanas ceremoniju vai iegūt vērtīgas balvas no SIA “Zaļā josta” un “ELVI”, aicināts par savu labo darbu informēt arī pārējos, ievietojot ziedošanas brīdī  uzņemtu foto ar tēmturi #zalaismikrofons savu sociālo tīklu profilos.

Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons’23” norisināsies 2023.gada 18. februārī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā pirmo reizi klātesot arī skatītājiem. Biļetes uz ceremoniju var iegādāties vietnē ekase.lv. “Zelta Mikrofons’23” uzvarētāji saņems divus apbalvojumus – fizisku statueti, gan digitālu. Starptautiski atpazīstamais latviešu mākslinieks KIWIE katrai nominācijai veido atšķirīgu NFT jeb iedzīvina statueti digitālā kriptomākslā.

Be the first to comment

Leave a Reply