Notikusi Pašnodarbināto mūziķu biedrības pirmā pilnsapulce

15. Jūlijā, mūzikas namā Daile notika Pašnodarbināto mūziķu biedrības (PMB) pirmā kopsapulce, kurā piedalījās arī kultūras ministrs Nauris Puntulis un Valsts sekretāres vietnieks kultūras jautājumos Uldis Zariņš.

Gan N. Puntulis, gan U. Zariņš pauda gandarījumu par biedrības izveidošanu, tās aktīvo iesaistīšanos kultūras pārvaldes procesos un salīdzinoši īsā laikā izveidojušos produktīvo sadarbību. Kā ziņots, 6. Jūlijā PMB Kultūras ministrijai (KM) un Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF) adresētā iesniegumā lūdza paplašināt pretendentu loku, kuri var pieteikties atbalstam VKKF “Radošo personu nodarbinātības programmā”, un 14. Jūlijā pēc KM iniciatīvas valdība lēma par nolikuma grozīšanu.

Normunds Rutulis, Uldis Marhilevičs, Juris Pavītols, Ainārs Majors, Aija Vītoliņa, Andris Alviķis, Elvijs Grafcovs, Jānis Ruņģis, Reinis Jaunais, Gints Smukais, Mārcis Kalniņš un daudzi citi biedri kopā ar biedrības padomes pārstāvjiem atskatījās uz jau paveikto, kā arī ieskicēja nākotnē plānotās darbības, uzsverot nepieciešamību attīstīt veiksmīgo sadarbību ar Kultūras ministriju un citām kultūras pārvaldes institūcijām.

Pašnodarbināto mūziķu biedrība izveidota ar mērķi aizstāvēt mūziķu intereses. Biedrības dibināšanas iniciatori ir Latvijā pazīstami mūziķi Aivars Hermanis, Guntars Račs, Jānis Lūsēns, Mārcis Auziņš, Ralfs Eilands, Kaspars Zemītis, Evilena Protektore, Raimonds Macats un Valdis Skujiņš. Šobrīd biedru skaits jau pārsniedzis 70 un viņu vidū ir daudzi vadošie Latvijas izpildītājmākslinieki.

Vairāk informācijas: http://www.muzikubiedriba.lv/

Be the first to comment

Leave a Reply